Соціум

Підприємцям, які не платять страховий внесок під час війни, не рахуватимуть страховий стаж

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Фізичні особи підприємці можуть не платити єдиний внесок та обов’язкове державне соціальне страхування за себе. Такі правила діють з 1 березня 2022 та протягом 12 місяців після припинення або скасування воєнного стану.

Проте, у такому випадку, ці місяці не враховуватимуться до страхового стажу, пише Репортер з посиланням на пресслужбу Івано-Франківської ОДА.

страховий стаж новини Івано-Франківська

У пенсійному фонді пояснюють, що до страхового стажу зараховуються тільки ті періоди діяльності, за які повністю проплачені страхові внески. Розмір щомісячного внеску не має бути меншим за встановлений законом мінімальний (з 1 січня 2022 – 1430 грн).

Нагадаємо, внески мають право не платити фізичні особи підприємці на спрощеній та загальній системі оподаткування, особи, які проводять незалежну професійну діяльність та члени фермерського господарства.

Головне управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області закликає підприємців щомісячно сплачувати єдиний соціальний внесок. Це є запорукою наповнення бюджету, а, відтак, і своєчасного здійснення пенсійних та соціальних виплат в умовах воєнного стану.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні