Соціум

Під час січневого локдауну українці відчули себе щасливішими, – дослідження

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Під час січневого карантину більшість українців відчули зниження рівня депресії, тривожності та втоми та стали почуватися більш щасливими.

Про це свідчать дані дослідження «Психоемоційний стан українців на карантині: січень 2021», проведеного групою «Рейтинг».

У порівнянні із показниками весни 2020 року соціологи відзначають зниження рівня усіх негативних емоційних станів серед молодої вікової категорії (18-39 років). Також знизилися показники депресії, втоми та тривоги серед респондентів середньої та старшої вікових категорій (40-59 років).

Дослідники пояснюють це явище періодом опитування (зимовий цикл свят), коли увага суспільства перемикається на більш оптимістичну та позитивну атмосферу (відпустки, зустрічі з близьким та рідними, надії та плани на 2021 рік), а також адаптацією до способу життя під час пандемії.

Водночас, показники негативних емоційних станів залишаються значними – 56% опитаних демонструють ознаки депресії, 54% – тривоги, 59% – втоми. Найбільш поширеною проблемою є розлади сну – їх відчувають 64% опитаних.

Попри переживання негативних емоційних станів, більшість опитаних вважають себе скоріше щасливими, аніж нещасливими: дуже щасливими себе вважають 29% опитаних (цей показник у порівнянні з весною 2020 року зріс на 10% ), швидше щасливими – 50%, не дуже щасливими – 17% і лише 2% – абсолютно нещасливими. Соціологи відзначають, що чим молодшими були респонденти, тим щасливішими себе відчували.

Рівень міжособистісної комунікації українців з родичами та іншими близькими людьми залишається високим. Так, 78% опитаних зазначили, що часто або ж постійно спілкуються з родиною (48% роблять це постійно, 30% – часто). 20% опитаних роблять це іноді, або ж рідко, і лише 1% опитаних ніколи не спілкується зі своїми найближчими. Відносно високий рівень комунікації з родичами спостерігається серед усіх вікових категорій.

Довідка.

Вибіркова сукупність опитування –1600 респондентів віком від 18 років і старше. Помилка репрезентативності дослідження з довірчою імовірністю 0,95: не більше 2,4%. Метод опитування: CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing – телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера). Терміни проведення опитування: 14-16 січня 2021 року.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.