Перейти дорогу — здавалося б, буденна та легка справа. На жаль, не для всіх. Людям з вадами зору без сторонньої допомоги зробити це практично неможливо. Вирішити проблему мали б спеціально обладнані світлофори. І як із цим в Івано-Франківську?
Як каже голова громадської організації «Біла тростина» Марія Гогільчин, місто геть не пристосоване до потреб людей з обмеженими можливостями. «Цього року ми подали до влади десяток пропозицій щодо встановлення спецсвітлофорів, — говорить пані Марія. — Насамперед — на переході біля «Сільпо» на Мазепи, в центрі — на Січових Стрільців, на повороті з Галицької на Пасічну». За її словами, чи виконають ці прохання — невідомо, адже минулих два роки вони так і залишилися на папері.
Чому так важко, що ж то за спеціальний світлофор? Та звичайний, але до нього приєднана кнопка для перемикання сигналу з червоного на зелений, а також — звуковий супровід, який сигналізує, коли можна переходити дорогу. За даними «Репортера», таких приладів у Франківську є лише два, обидва — на вулиці Петлюри. Решта переходів у місті є потенційно небезпечними для незрячих.
Є два шляхи вирішення цієї проблеми: або ставити нові світлофори, або переробляти ті, що є. За словами начальника міського управління капітального будівництва Володимира Ковальчука, встановити спецсвітлофор коштує близько 200 тис. грн. «На жаль, цього року, принаймні на вулицях, які ми будемо капітально ремонтувати, встановлення світлофорів для людей з обмеженими можливостями не планується», — повідомив Ковальчук.
Що ж до обладнання вже діючих, то тут значно дешевше. За словами Віталія Царьова, старшого інспектора з регулювання дорожнього руху в Івано-Франківську, встановлення звукової сигналізації на світлофор коштує приблизно 3 тис. грн.
У відділі транспорту і зв’язку нам повідомили, що цього року планують обладнати звуковою сигналізацією переходи на Січових Стрільців (біля пошти) та на перехресті Січових Стрільців і Мазепи. Але з традиційною поправкою — якщо буде фінансування.
Comments are closed.