Соціум

ПЦУ та Зеленський – визначили найпопулярніші статті української Вікіпедії

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Окрім традиційно популярних тем, минулого року українців цікавили українські політики.

Список очолила стаття про перехід церковних громад до Православної Церкви України, котра набрала понад мільйон переглядів, повідомляє Репортер з посиланням на пресслужбу ГО «Вікімедіа Україна».

Вікіпедія є одним із найпопулярніших сайтів в Україні, а україномовний розділ Вікіпедії наразі налічує понад 970 тисяч статей.

У 2019 році лідери списку змінились вперше за останні 10 років. Статті «Україна» та «Тарас Григорович Шевченко» поступилися першими сходинками статтям про перехід церковних громад до ПЦУ та про президента України Володимира Зеленського.

Вперше в історії україномовного розділу Вікіпедії одна стаття подолала позначку в мільйон відвідувань за рік: понад 1,07 мільйонів людей переглянули статтю про ПЦУ.

Канада, Великобританія та США заявили, що український літак збила іранська ракета (ВІДЕО)

Завдяки президентським і парламентським виборам в Україні до списку найпопулярніших увійшло значно більше статей про політиків, ніж позаминулого року. Статтю про Володимира Зеленського переглянули понад 850 тисяч разів.

Також до топ-50 найпопулярніших увійшли статті про Петра Порошенка (421 тисяча переглядів), Дмитра Разумкова (221 тисяча переглядів) й Олексія Гончарука (212 тисяч переглядів).

Традиційно популярними залишилися статті про відомих історичних осіб (Тарас Шевченко, Іван Франко, Леся Україна, Богдан Хмельницький тощо). Також читачів цікавили країни (Україна, Німеччина, Велика Британія, Польща тощо), великі українські міста (наприклад, Київ і Львів), значні історичні події (Перша та Друга світові війни, Голодомор в Україні 1932—1933 років тощо).

У 2019 році перелік 25-ти найпопулярніших статей виглядає так:
 1. Перехід церковних громад до ПЦУ
 2. Зеленський Володимир Олександрович
 3. Україна
 4. Вибори Президента України 2019
 5. Шевченко Тарас Григорович
 6. Порошенко Петро Олексійович
 7. Київ
 8. Друга світова війна
 9. Чорнобильська катастрофа
 10. Франко Іван Якович
 11. Перша світова війна
 12. Леся Українка
 13. Сполучені Штати Америки
 14. Список українських жіночих імен
 15. Німеччина
 16. Європейський Союз
 17. Львів
 18. Велика Британія
 19. YouTube
 20. Київська Русь
 21. Білки
 22. Голодомор в Україні (1932—1933)
 23. Богдан Хмельницький
 24. Список українських чоловічих імен
 25. Польща

Юрій Андрухович: Пам’ять як політика

Для довідки:

Вікіпедія — найбільша інтернет-енциклопедія людства. Минулого року Вікіпедія ввійшла у топ-15 найпопулярніших сайтів України; водночас вона посіла першу сходинку за популярністю серед некомерційних ресурсів. Наразі в україномовному розділі енциклопедії міститься понад 970 тисяч статей.

Громадська організація «Вікімедіа Україна» є регіональним відділенням «Фонду Вікімедіа» в Україні, і займається популяризацією вікіпроєктів «Фонду Вікімедіа», найвідомішим серед яких є Вікіпедія, а також залученням до Вікіпедії нових знань і користувачів та розвитком вікіспільноти в Україні.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні