Соціум

Особливості вирощування ярої пшениці

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щоб отримати багатий урожай, треба не тільки закупити і підготувати насіння пшениці на посів, але дотриматися технології вирощування. Увага приділяється кожному етапу при посівах ярих сортів. Їх вибирають переважно для регіонів, що допускає ранній посів.

Підготовка ґрунту

Даний етап є обов’язковим, так як дозволяє:

  • Забезпечити аерацію кореневої системи;
  • Домогтися збереженню оптимального рівня вологості, необхідного для вирощування пшениці;
  • Завчасно позбутися від бур’янів;
  • Зберегти рослинні залишки, що залишилися після вирощування попередньої культури.

В ході попередньої підготовки вирівнюється поверхня землі. Порядок виконання безпосередньо залежить від стану ґрунту на конкретному полі, наявної в розпорядженні виконавця техніки, погодних умов, раніше вирощених культур.

До безвідвальної обробки вдаються при підготовці грунту після непарових культур. При класичній обробці вдаються до боронування і культивування з впровадженням ковзанок і борон. Це дозволить домогтися отримання земл, що контактує з насінням і має достатній рівень вологості.

Посів

На порядок посіву пшениці впливає безліч факторів, включаючи біологічні особливості вибраного сорту, кліматичні умови. Посів ярих сортів виробляється в першій декаді весни, коли грунт прогріється до 2С. Однак, зійшовші рослини збережуться при короткочасних морозах до 8С.

Ранні терміни посівної кампанії продиктовані рядом причин:

  • Високому рівню вологості;
  • Можливість збереження проростання на ранніх стадіях вегетації при наявності в грунті шкідників.

Глибина і норми висіву можуть відрізнятися. Залежать від сорту, розміру насіння, попередників, виду грунту, її родючості, засмічення і термінів проведення посівної кампанії. Для м’яких сортів норми висіву трохи нижче, ніж для твердих.

При виборі глибини особлива увага приділяється рівню вологості грунту. В середньому значення коливається в межах 4 – 5 см. Однак, якщо прогнозується посушливе літо і посів виконується на легкому ґрунті, глибину збільшують до 5 – 6 см. У регіонах з недостатнім рівнем вологи насіння закладають на глибину до 8 см. Якщо рівень вологості перевищує нормативні вимоги або земля досить важка, посів виконують на глибині 3 см.

Внесення добрив

Для отримання багатого врожаю необхідно забезпечити сходи достатньої кількості поживних речовин. Для цього в три етапи вносять азотні добрива. Кількість залежить від складу і виду грунту на конкретній території. Строки внесення залежать від фази розвитку рослин.

Препарати фосфорної і калійної групи вносяться двічі. Робиться це навесні до початку посівної компанії і восени, після її завершення. Якщо спочатку використовувалися якісне насіння ярої пшениці, і була дотриманна технологія, обов’язково вдасться отримати багатий урожай, який збережеться до початку наступної посівної кампанії.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.