Таргетована реклама або по простому «таргет» являє собою оголошення, які транслюються певної цільової аудиторії на основі загальнодоступної інформації з профілів користувачів. Досить часто новачки плутають таргетовану рекламу з контекстними оголошеннями в соцмережах. Відмінність в способах сегментації ЦА: таргет використовує дані користувачів, а контекст – ключові слова, які вводяться в рядок пошуку. Більше інформації на сайті Outsourcing Team.
Target в перекладі з англійської означає – мета. Таким чином, таргетована реклама – це спрямований вплив на цільову аудиторію, яка з високим ступенем ймовірності цікавиться товаром або послугою. Але як соцмережі відбирають ЦА для таргета?
Коли користувачі реєструють обліковий запис на будь-якому соціальному платформі, вони добровільно заповнюють анкетні дані. Вводять стать, вік, місце проживання та навчання, сімейний стан, інтереси, вступають в групи, підписуються на користувачів. Всі ці дані обробляють роботи соцмереж і складають сегменти користувачів за інтересами та іншим метрик.
Рекламодавець під час створення кампанії вибирає різне поєднання загальнодоступних метрик, що забезпечує точну настройку на аудиторію. Наприклад, націлитися на жителів певних вулиць або районів міста, любителів фітнесу, онлайн-покупок та інше. Вибір категорій досить великий.
На відміну від контекстної реклами, таргет, завдяки великій кількості метрик, дозволяє налаштувати оголошення точно під конкретний портрет цільової аудиторії. Якщо контекст показується тільки тим, хто вводить певні запити в рядок пошуку, то таргетована реклама охоплює всю ЦА, яка підходить під бажані метрики.
Переваги та недоліки таргетированной реклами
Як і будь-який маркетинговий інструмент, таргет має плюси і мінуси. Розглянемо їх.
Переваги:
-
Налагодження та охоплення тільки цільової аудиторії. При правильних налаштуваннях під аватар ЦА можна отримати прямий доступ до «теплим» користувачам, які в 90% випадків зацікавляться пропозицією. Таргетована реклама працює з доступною інформацією користувачів про себе, тому знайти аудиторію під портрет потенційного клієнта не складно. Досить задати параметри в налаштуваннях: стать, вік, інтереси, роботи, місце навчання та інші. Наприклад, ви продаєте речі для дітей від 0 до 5 років і, відповідно, вибираєте ЦА – жінки з дітьми 0-5 років, дитячі товари та інші схожі метрики.
Comments are closed.