Якщо покупець бажає, щоб кондиціонер не просто дув, а й забезпечував комфортний мікроклімат цілодобово, без активного втручання в його роботу, важливо правильно обрати обладнання. Перед тим як купити кондиціонер, варто зрозуміти, що його робота не відрізнятиметься в різних приміщеннях, проте призначення цих будівель суттєво впливає на важливі параметри.
Параметри, які впливають на вибір кондиціонера
Потужність охолодження – це продуктивність обладнання, що означає, скільки холоду «виробляє» спліт-система і чи зможе вона забезпечити комфортний мікроклімат у приміщенні конкретного розміру та призначення.
Важливі параметри при виборі кондиціонера:
- Потужність охолодження
- Рівень шуму
- Зручність монтажу
- Зовнішній вигляд
Для розрахунку необхідної потужності найзручніше використовувати онлайн-калькулятор, який можна знайти на сайті https://air-conditioner.ua/uk/. Варто натиснути на клавішу “Підібрати кондиціонер” та ввести параметри приміщення, і калькулятор автоматично здійснить розрахунок. Що береться до уваги? Найпростіший калькулятор враховує:
- площу приміщення
- висоту стель
- інсоляцію (південна, північна, західна чи східна сторона)
- кількість електроприладів (комп’ютери, телевізори та ін.)
- скільки людей зазвичай перебуває у приміщенні
- чим люди займаються (роботою якогось роду або відпочивають)
- площа вікон
Після введення цих параметрів проводиться розрахунок і калькулятор видає рекомендований діапазон потужності.
Особливості роботи та монтажу кондиціонерів
У більшості побутових спліт-систем рівень шуму внутрішніх блоків перебуває у діапазоні від 19 до 38 дБ. Верхня межа не перевищує стандартного шуму в офісі. Але для приміщення у квартирі, наприклад, спальні, дитячої кімнати або особистого кабінету, варто обрати кондиціонер «тихої групи»: від 19 до 26 дБ. У цьому діапазоні рівень шуму нижньої межі можна порівняти з ледь чутним шелестом листя, верхнього – з розмовою пошепки. Тихо працюють внутрішні блоки інверторних кондиціонерів верхньої цінової групи.
Зручність монтажу обговорюється з консультантом. Іноді буває складно зорієнтуватися, як розташувати прилад у кімнаті, щоб не порушити гармонію інтер’єру, дотриматися всіх правил монтажу та забезпечити максимальний комфорт мешканцям. У просторих вітальнях доречно використовувати колонні кондиціонери підлогового типу, а в невеликих спальнях стильно виглядають компактні настінні спліт-системи.
Дизайну сучасної кліматичної техніки приділяється велика увага. Класичний настінний блок може бути виконаний як у білому, так і чорному, сріблястому, червоному кольорі. Індикатори можуть світитися або, навпаки, лицьова панель буде однотонною, глянцевою або матовою з принтом. Підбір проводиться з урахуванням призначення та дизайну приміщення, особистих уподобань.
Comments are closed.