Соціум

Об’єкт небезпеки. В обленерго нагадали правила встановлення генератора

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Будь-який електрогенератор є об’єктом підвищеної небезпеки та потребує певних умов для під’єднання до мережі та експлуатації. Помилки при підключенні генератора обходяться дорого, зауважують у Прикарпаттяобленерго.

У першу чергу переконайтесь що знаєте, що робите. Якщо ви не впевнені, що зможете встановити генератор безпечно – довірте підключення фахівцю, – радять в обленерго. – Прочитайте інструкцію виробника до початку робіт і дотримуйтесь її під час підключення та експлуатації генератора.

Заборонено підключати генератор до домашньої мережі, якщо потужність електростанції може значно перевищувати пропускну здатність розетки (як правило, вона витримує не більше 3,5 кВт). Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку, попередньо відключивши автомати на ввідному щитку, можна лише перевіривши параметри розетки (10А – 2,2 кВт або 15А – 3,5 кВт).

Читайте: На Київщині троє людей загинули через генератор

У разі під’єднання електростанції до внутрішніх електричних мереж необхідно забезпечити від’єднання від зовнішніх електромереж. Адже під час роботи генератора зовнішнє електропостачання може бути відновлене, що призведе до короткого замикання, виходу з ладу обладнання, пожежі та інших непередбачуваних наслідків. Тобто, підключити електростанцію до найближчої розетки в будинку можна, лише попередньо відключивши автомати на ввідному щитку.

Ще краще продумати схему підключення генератора, виконуючи її через перекидний рубильник, блок автоматичного введення резерву (ABP), смартметр, пристрій для обмеження генерації тощо, щоб не подати від генератора зустрічну напругу в діючу електромережу.

Етапи підключення, якщо виробником не зазначено інше:

  • У разі встановлення перекидного рубильника переведіть його в середнє положення.
  • Заведіть генератор (залежно від типу запуску двигуна).
  • Вставте кабель (провід) живлення в розетку на генератор.
  • Увімкніть автомат захисту на генераторі (у разі його наявності). Зачекайте декілька хвилин, поки двигун прогріється.
  • Переведіть трипозиційний (перекидний) рубильник у живлення від генератора.
  • Після появи централізованого живлення від мережі вручну вимкніть генератор – переведіть трипозиційний (перекидний) рубильник у положення живлення від мережі.

Найпростіший спосіб безпечного використання електростанції – під’єднати до генератора подовжувач і до нього вже включити ті електроприлади, в яких є потреба.

Під час використання генератора:

  • забороняється зберігати запас бензину (дизельного палива) поряд із генератором;
  • генератори не можна використовувати у квартирах (навіть на балконі);
  • електростанції можна встановлювати тільки на відкритому повітрі не менше, ніж за 6 метрів від вікон, дверей або гаражів, а відстань до стін та іншого обладнання має бути більша за один метр;
  • генератор має бути завжди сухим, для цього його потрібно захистити від дощу та підтоплень. Якщо торкнутися мокрого генератора або підключених до нього приладів, можна отримати ураження струмом;
  • перед заправкою електростанції потрібно дати охолонути, інакше паливо може спалахнути та призвести до пожежі.

Важливо! Відповідальність за наслідки підключення генератора до мережі несе його власник (споживач). Крім того, звертаємо вашу увагу, що не всі бензинові (дизельні) генератори генерують струм з чистою синусоїдою, що може негативно вплинути на роботу деяких струмоприймачів та призвести до зменшення терміну їх експлуатації.

З технічними вимогами до підключення генеруючих установок споживача у власних електричних мережах від АТ «Прикарпаттяобленерго можна ознайомитися на сайті компанії за посиланням: https://www.oe.if

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.