Соціум

Нові котельні й комунальний сад. Франківськ взяв “Зелений курс”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У четвер, 15 червня, франківські депутати проголосували за впровадження декларації про зелений курс Івано-Франківської громади.

Зелена карта необхідна, щоб ми вийшли на європейський ринок, могли вигравати гранти, отримувати інвестиції та залучати іноземні кошти, повідомив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, пише Репортер.

Нові котельні й комунальний сад. Франківськ взяв "Зелений курс"

Зможемо облаштовувати велодоріжки, дороги,  працювати з сортуванням сміття та будівництвом сміттєпереробнозаводу. Покращувати енергоефективність та підтримувати сільське господарство, – пише Марцінків.

Згідно з дорожньою картою проєкту, місто зобов’язується розвивати екологічний транспорт – тролейбуси та велосипеди. Зокрема, на 2023-2025 для КП “Електроавтотранс” планують залучити 8 тис грн на розвиток тролейбусної мережі. Крім того, зробити реконструкцію восьми тягових станцій.

Також йдеться про поведінку з твердими побутовими відходами. Зокрема, програма впровадження системи роздільного збору сміття, зокрема встановити контейнери для різних типів відходів. На це теж дається час до 2025 року. Також на “Полігон ТПВ” планують придбати машини для складування побутових відходів, встановити ангар для сортувальної лінії.

З лану до столу

Також умісті планують впровадити стратегію “З лану до столу”. Вона спрямована на прискорення нашого переходу до стійкої харчової системи, яка повинна:

  • мати нейтральний або позитивний вплив на навколишнє середовище;
  • допомогти пом’якшити зміну клімату та адаптуватися до її наслідків;
  • припинити втрату біорізноманіття;
  • забезпечити продовольчу безпеку, харчування та громадське здоров’я, гарантуючи, що кожен має доступ до достатньої кількості безпечної, поживної та сталої їжі;
  • зберегти доступність продуктів харчування, водночас одержуючи більш справедливу економічну віддачу.

Читайте: Веганство, тату, фуа-гра у Снятині. Як “Відкриті клітки” борються проти знущання над тваринами на фермах

Для цього у межах програми запланували розвивати комунальне підприємство “Франківськ-АГРО”. Зокрема, закласти плодові насадження для створення промислового багаторічного саду 10-20 га на підприємстві. Для цього планують:

  • обладнання системи крапельного зрошення багаторічних насаджень;
  • придбання сільськогосподарської техніки та ґрунтообробного обладнання й інвентаря;
  • налагодження повного циклу з виробництва агропродукції зернових та плодово-ягідних культур;
  • облаштування складських приміщень.

Питна вода і відновлювана енергетика

Запланували і заходи, пов’язані з доступом до питної води. Наприклад, реконструювати водопровід на Галицькій, водогін від станції “Хриплин” до Черніївських водоочисних споруд Франківська. А також – збудувати новий резервуар чистої води на Целевича.

Щодо пошуку нових джерел відновлювальної енергетики місто зобов’язалося встановити сонячні батареї та колектори у Центральній міській лікарні. Також – провести реконструкцію мереж зовнішнього освітлення, замінивши натрієві світильники на LED, а старі світлофори – на нові, з діодною матрицею.

Також у Франківську планують збудувати нові котельні на вулицях Левинського, Шухевичів, Франка та Сахарова.

А на котельнях на вулицях Коновальця, 132А, Матейки 34А та Героїв Києва, 4 – провести реконструкцію з тепловими мережами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.