Соціум Статті

Непрохані гості. Звідки у дітей на Прикарпатті воші та що робити

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Франківчанка Юлія Бучинська, мати шестирічної Марійки, виявила у доньки педикульоз, а по-простому – воші. Каже, у XXI столітті найменше сподівалася на такий діагноз у своєї дитини. Та й видимих симптомів геть не було.

А дізналися про «непроханих гостей», коли хотіли потрапити в дитячий табір. І така новина шокувала, пише “Репортер“.

«Моя дитина ходила в садок, де щопонеділка проводили медогляд. Але, напевно, недостатньо добре. Бо про воші у дочки я не знала нічого, – розповідає жінка. – А коли садок закінчився, ми пішли в дитячий табір. Дитину завернули. Сказали, що в неї воші. Марійка могла заразити інших, тому її не пустили до дітей. І це правильно. Ми пішли в поліклініку перевірити, чи діагноз справедливий, бо це не вкладалося в голові. І там нас зустріли словами: «Мамо, чому ви не дивитесь в голову дитині?».

Юлія каже, ситуація неприємна, ще й звалилася неочікувано – сім’я нормальна, вдома чисто, у дитини ніяких симптомів: дівчинка не чухалась, не було видно комах чи укусів.

На лікаря немає часу, – як лікуються франківці (ФОТО)

«Отже, з вошами ми жили дружно, – сумно посміхається Юлія Бучинська. – Втім, і попрощалися скоро. За одну процедуру з миття і вичісування педикульозу позбулися. Але тепер буде досвід».

Про поширеність педикульозу в навчальних закладах Франківська та що робити, аби його не було, розповіла завідувачка диспансерного відділення обласного клінічного шкірно-венерологічного диспансеру Марина Никифорук.

«До нас із цією проблемою звертаються нечасто, хіба влітку. Адже в цей час діти перебувають у таборах. Зараження може відбутись навіть у процесі спілкування чи гри. Взимку це теж можливо. Наприклад, при використанні спільного одягу чи предметів. Така проблема може виникнути і в дорослої людини, але це трапляється дуже рідко», – розповідає дерматолог.

Пояснює, що найчастіше діти можуть заразитися вошами у школах, садках, таборах, а також у транспорті чи громадських місцях.

Ліки та послуги: чи треба платити, якщо не підписав декларацію

За словами лікарки, у школах обстеження проводять двічі на рік.

«Результати приблизно такі: з 23 000 школярів тільки у 27 можуть виявити воші. Якщо вже таке сталося, то ми повідом­ляємо про це дитині й батькам, – каже лікар. – А перед тим, як дитину відвезти в табір, потрібно пройти обстеження, в тому числі й у дерматолога. Без медичної довідки вона в табір не потрапить».

Ці слова підтверджує Ярослав Кащишин, директор табору «Едельвейс», що у Микуличині.

«У нашому таборі ніколи не знаходили вошей у дітей. Це тому, що ми завжди вимагаємо медичної довідки. Та й перед тим, як приймати когось, медперсонал всіх оглядає», – каже Кащишин.

«Щодо лікування, то педикульоз (вошивість) лікується досить легко. В будь-якій аптеці є олійки чи шампуні для знищення цих комах. Потрібно просто їх придбати і помити голову. Але навіть найкращі препарати не застрахують ваших дітей від повторного зараження», – каже Марина Никифорук.

Завдання батьків у такому випадку – стежити за гігієною дитини, ознайомити її з правилами поведінки у людних місцях, регулярно оглядати волосся.

Право на трансплантацію. Коли у франківських лікарнях робитимуть пересадку органів

Найбільша кількість виявлених хворих на педикульоз в Україні була зареєстрована у 1990 році. У 2017 Івано-Франківська область посіла одне з останніх місць.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.