Соціум

Нефректомія методом лапароскопії — нове слово в медицині

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Лапароскопічна нефректомія — це операція, в ході якої видаляють одну або дві нирки. Вона показана пацієнтам з хронічними порушеннями функціональності органу через спадкові або набуті патологічні відхилення.

Нирки виконують багато функцій в організмі, тому лапароскопічна нефректомія вважається одним з найбільш складних втручань. Щоб операція пройшла максимально безпечно, слід звернутися до досвідчених хірургів, наприклад, в Клініку Біляка. Видалення нирки — це серйозна процедура, тому перед операцією необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій фахівців.

Complicações no sistema urinário masculino | Dr Paulo Salustiano

Особливості нефректомії

Історія лапароскопії почалася з 1990 року і на сьогоднішній день значно вдосконалена. Завдяки старанням провідних хірургів її ефективність зросла в рази. З технічного боку вона є більш безпечною, ніж класичний метод, при якому робиться порожнинний розріз, що забезпечує доступ до органу.

Лапароскопічна нефректомія — це процедура, в ході якої нирку (одну або дві) видаляють через кілька невеликих отворів у животі. Перед операцією пацієнт проходить необхідні клінічні і вузькопрофільні дослідження.

Під час операції пацієнта кладуть на бік, протилежний ураженій нирці. Це дозволяє відкрити достатній огляд органу. Потім в черевній порожнині роблять прокол, через який вводиться вуглекислий газ, що створює оптимальний операційний простір. Тільки після цього, через додаткові проколи, вводяться камера і лапароскопічні інструменти, які дозволяють вилучити орган. Всі маніпуляції проводяться всередині з мінімальним ураженням внутрішніх тканин і органів.

Нирка поміщається в спеціальний «мішок», потім робиться розріз в кілька сантиметрів і через нього ємність видаляється з порожнини. В один із проколів вставляється дренаж, а на решту накладаються шви. Процедура зазвичай займає від 2 до 3 годин і проводиться під загальним наркозом.

Більшість людей після лапароскопічної нефректомії добре відновлюються і виписуються додому на 3–5 день після операції. Повне одужання після видалення нирки триває близько 30 днів.

Лапароскопическая нефрэктомия – сделать операцию в Центре семейной медицины «Олимп Здоровья»

Коли показана нефректомія

Видалення органу — це крайній захід, який проводиться, коли інші методи не допомагають, наприклад, при:

  • пухлині, коли інші методи вже випробувані;
  • пошкодженні органу через камені і хронічне запалення;
  • гідронефрозі.

Остаточне рішення приймає фахівець на основі результатів клінічних аналізів, комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії.

Ускладнення після видалення нирки

Наслідки, які можуть виникнути після операції, залежать від стадії захворювання, загального стану організму і наявності інших хронічних захворювань. До найбільш частих післяопераційних ускладнень відносяться:

  • кровотечі;
  • інфекції сечовивідних шляхів;
  • гематоми.

Завдяки тому, що лапароскопічне видалення нирки менш травматичне, ймовірність ускладнень нижче, ніж у разі відкритої операції.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.