Лапароскопічна нефректомія — це операція, в ході якої видаляють одну або дві нирки. Вона показана пацієнтам з хронічними порушеннями функціональності органу через спадкові або набуті патологічні відхилення.
Нирки виконують багато функцій в організмі, тому лапароскопічна нефректомія вважається одним з найбільш складних втручань. Щоб операція пройшла максимально безпечно, слід звернутися до досвідчених хірургів, наприклад, в Клініку Біляка. Видалення нирки — це серйозна процедура, тому перед операцією необхідно строго дотримуватися всіх рекомендацій фахівців.
Особливості нефректомії
Історія лапароскопії почалася з 1990 року і на сьогоднішній день значно вдосконалена. Завдяки старанням провідних хірургів її ефективність зросла в рази. З технічного боку вона є більш безпечною, ніж класичний метод, при якому робиться порожнинний розріз, що забезпечує доступ до органу.
Лапароскопічна нефректомія — це процедура, в ході якої нирку (одну або дві) видаляють через кілька невеликих отворів у животі. Перед операцією пацієнт проходить необхідні клінічні і вузькопрофільні дослідження.
Під час операції пацієнта кладуть на бік, протилежний ураженій нирці. Це дозволяє відкрити достатній огляд органу. Потім в черевній порожнині роблять прокол, через який вводиться вуглекислий газ, що створює оптимальний операційний простір. Тільки після цього, через додаткові проколи, вводяться камера і лапароскопічні інструменти, які дозволяють вилучити орган. Всі маніпуляції проводяться всередині з мінімальним ураженням внутрішніх тканин і органів.
Нирка поміщається в спеціальний «мішок», потім робиться розріз в кілька сантиметрів і через нього ємність видаляється з порожнини. В один із проколів вставляється дренаж, а на решту накладаються шви. Процедура зазвичай займає від 2 до 3 годин і проводиться під загальним наркозом.
Більшість людей після лапароскопічної нефректомії добре відновлюються і виписуються додому на 3–5 день після операції. Повне одужання після видалення нирки триває близько 30 днів.
Коли показана нефректомія
Видалення органу — це крайній захід, який проводиться, коли інші методи не допомагають, наприклад, при:
- пухлині, коли інші методи вже випробувані;
- пошкодженні органу через камені і хронічне запалення;
- гідронефрозі.
Остаточне рішення приймає фахівець на основі результатів клінічних аналізів, комп’ютерної або магнітно-резонансної томографії.
Ускладнення після видалення нирки
Наслідки, які можуть виникнути після операції, залежать від стадії захворювання, загального стану організму і наявності інших хронічних захворювань. До найбільш частих післяопераційних ускладнень відносяться:
- кровотечі;
- інфекції сечовивідних шляхів;
- гематоми.
Завдяки тому, що лапароскопічне видалення нирки менш травматичне, ймовірність ускладнень нижче, ніж у разі відкритої операції.
Comments are closed.