Соціум

Не вмієш страйкувати – йди з роботи

Google+PinterestLinkedInTumblr

«Свобода» розказала, як треба страйкувати. І сесія вирішила звільнити керівника КП «Івано-Франківськліфт». Аби заслухати питання «Про роботу комунального підприємства «Івано-Франківськліфт», депутати міської ради скликали позачергову сесію. Причиною поспіху став одноденний страйк підприємства та його наслідок – відключення ліфтів. «Я прошу пояснити, чому так сталося, – вимагав секретар міської ради Руслан Марцінків у керівника цього підприємства Мирослава Федорина. – Чому вами не були вжиті конкретні заходи, аби цього уникнути?».

Мирослав Федорин намагався пояснити. Сказав, що за останні два роки жеки наростили вдвічі більшу заборгованість, ніж вона була до того. Тому на 1 січня 2011 року борг вже становив 2,2 млн. грн. Крім того, друге півріччя минулого року підприємство працювало без дотації. У 2011 році дотація була, але замала. Зрештою і тариф на обслуговування ліфтів обіцяли підняти. Для цього підприємство «відбуло» громадські слухання та отримало висновок від інспекції з контролю за цінами. Тариф так і не підняли. А працівникам заборгували зарплату за три місяці. Ліфтери підприємства час від часу погрожували страйком, їх заспокоювали. Цього разу все починалося, як і у минулі рази, – люди попередили про страйк, але зарплату їм не погасили, відтак вони вдалися до радикальних дій.

Хто-хто, а свободівці добре знають, що таке публічні протестні акції. Тож Руслан Марцінків спробував пояснити Мирославу Федорину, що саме вони робили не так. «Чому ви страйк почали із відключення ліфтів? – дорікнув Марцінків. – Чому ви не прийшли під Білий будинок і не провели акцію протесту, де б висловили свою позицію? Чому ви поставили в залежність мешканців Івано-Франківська?» Федорин відповісти не міг. Адже не він відключав ті ліфти.

Інші депутати теж долучилися до того, щоб посварити керівника КП «Івано-Франківськліфт». «Чому рядові жителі міста, які добросовісно сплачують за використання ліфтів, повинні бути бранцями ваших розборів з жеком? – роздратувався депутат Богдан Федьків. – Це диверсія проти міста. І ви повинні нести персональну кримінальну відповідальність».

Згодом депутатів замінив заступник міського голови. Віце-мер з економічних питань Любомир Слободян повідомив, що підприємство має значні борги, які перевищують всю структуру активу його балансу. Мовляв, «Івано-Франківськліфт» не здатне справлятися з фінансовими зобов’язаннями, бо заробляє менше, ніж витрачає. Пригадав, що на підприємстві недавно розпочався процес банкрутства… Крім того, за словами Слободяна, КП «Івано-Франківськліфт» зобов’язали розробити графік погашення заборгованості та подати повний аналіз свого фінансового стану. Проте Федорин цього не зробив. Натомість підприємство витрачало немалі кошти на «інші витрати». А заступник мера з питань ЖКГ Микола Саєвич зводив до одного: у всьому винен керівник. Більше того, жеки мають конкретні претензії до робити підприємства. Тому два ЖЕО після останніх подій бажають, щоб їхні ліфти обслуговували інші підприємства.

Відреагував на страйк і прокурор, який направив на ім’я міського голови подання з вимогами. Одна з них –  притягнути до дисциплінарної відповідальності керівника КП «Івано-Франківськліфт» Мирослава Федорина.

Тож депутати вирішили рекомендувати мерові не продовжувати контракт з Мирославом Федорином, а жекам впродовж місяця погасити борги перед КП «Івано-Франківськліфт».

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.