Соціум

Не блекаут, але світло вимикатимуть. Що з електроенергією на Прикарпатті

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Світло вимикатимуть у разі потреби, але про блекаути мова поки не йде. Прикарпатські енергетики просять мешканців не плутати графіки аварійних вимкнень із погодинними.

Пояснюють – через масовані атаки ворога на енергосистему України ситуація вкрай не стабільна. І у разі виникнення дефіциту енергії доводиться застосовувати аварійні відключення світла, як це сталося ввечері 14 травня. Їх вводять для усіх споживачів, але разово й короткочасно, йдеться у сюжеті телеканалу 402.

Не блекаут, але світло вимикатимуть. Що з електроенергією на Прикарпатті

Графіки аварійних вимкнень вводять разово, короткочасно, для ліквідації певної аварії в енергосистемі. Вони тривають стільки, скільки треба, щоб ліквідувати аварію, – розповідає директор з управління активами АТ “ПрикарпаттяобленергоОлег Сеник. – Це – непердбачені речі, аварійні. Про нього ми заздалегідь не знаємо.

За словами Олега Сеника, коли приходить команда, у компанії є 15 хвилин на вимкнення навантаження.

Втім, на 16 травня, на Прикарпатті вже ввели графіки погодинних вимкнень. Світло вимикатимуть за тим же принципом, що і взимку 2022-2023 років. Дізнатися свою чергу можна у чат-боті “Прикарпаттяобленерго” у Viber.

У чому різниця між графіками аварійних вимкнень і графіками погодинних вимкнень?

Графіки аварійних вимкнень – вводяться без попередження та не мають інформації про тривалість знеструмлень або конкретних адрес споживачів. Вони разові, короткочасні, непередбачуванні, вводяться при виникненні аварійних ситуацій. Про введення ГАВ можна дізнатися лише по факту вимкнення.

Графіки погодинних вимкнень – це перелік конкретних населених пунктів та вулиць, які будуть знеструмлені у певні години за 6-ма чергами. ГПВ розробляються заздалегідь обленерго, погоджуються із органами місцевого самоврядування та НЕК «Укренерго». Тобто, вони заздалегідь заплановані, час вимкнень і тривалість відомі завчасно. Споживач повідомляється напередодні про їх введення і має змогу ознайомитися з графіком та дізнатися до якої черги відноситься його адреса.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.