Відео Соціум

Навчання у франківських вишах може розпочатися з 15 серпня (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Урядовці рекомендували університетам розпочати навчання на місяць раніше з 15 серпня. І хоч остаточне рішення Кабмін ще не прийняв, виші уже готуються до такого варіанту.

Прикарпатський університет – не виняток. У ректораті пояснюють – такі зміни обумовлені питанням енергозбереження взимку. Утім поки розглядають і варіант традиційного старту навчального року, пише Репортер.

Навчання у франківських вишах може розпочатися з 15 серпня
Газ на зиму, кажуть у ПНУ, поки що є із запасом

Перевагою нашого університету є те, що ми маємо закуплений газ до 31 грудня, – каже ректор ПНУ Ігор Цепенда. – А студенти звертаються з проханням почати навчальний рік пізніше, оскільки влітку вони заробляють на своє навчання. Тому будемо розглядати все, виходячи з ситуації.

В університеті запевняють – про безпеку студентів та працівників подбали. Повернутися до навчання студенти мають в режимі офлайн. Тож безпекове питання в університеті пропрацювали особливо ретельно. У ПНУ є 13 сховищ, усі вони обладнані, каже Ігор Цепенда.

А ось першокурсників перенесення початку навчального року на серпень не стосується. Через війну вступна кампанія і так змістилася на місяць і настільки ж подовжилася. Тож подання заяв для вступу на перший курс стартує з 29 липня.

Подання заяв буде тривати до 23 серпня. Потім буде формування рейтингових списків вступників. Зарахування на бюджет буде відбуватися 5 вересня, – розповідає відповідальний секретар приймальної комісії ПНУ Едуард Лапковський.

Відтак, кажуть в університеті, навчання для першокурсників цього року розпочнеться 1 жовтня.

Більше дивіться у сюжеті телеканалу 402.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні