Соціум

На засіданні РНБО зауважили проблему якості питної води – треба промивати мережі

Google+PinterestLinkedInTumblr
Нещодавно відбулася нарада РНБО щодо стану виконання рішення від 30 липня 2021 року «Про стан водних ресурсів України». Це рішення РНБО введене в дію Указом Президента України від 13 серпня.

На нараді йшлося і про забезпечення населення питною водою, повідомляє Репортер з посиланням на пресслужбу Водоекотехпрому.

За словами Секретаря РНБО Олександра Данилова, місцеві органи влади вживають недостатніх заходів до забезпечення підтримки у належному стані систем централізованого водопостачання та водовідведення, а також модернізації цих систем для забезпечення населення якісною питною водою.

Президент Асоціації «Укрводоканалекологія» Дмитро Новицький пояснив, що несвоєчасне обслуговування внутрішньобудинкових мереж є головною причиною вторинного забруднення води на шляху до крану. За його словами, водоканали, що забезпечують централізоване водопостачання, дотримуються всіх вимог Державних санітарних правил і норм щодо якості води, яка подається в мережу.

Треба визнати, що мережі, по яких вода транспортується до будинків, дійсно перебувають в аварійному стані і їх треба замінювати, на що потрібні величезні гроші.

Але основна проблема якості води в оселях багатоквартирних будинків полягає у вторинному забрудненні саме у внутришньобудинкових мережах, які не промивали з часу введення в експлуатацію.

Організації, які обслуговують будинки, повинні не рідше двох разів на рік промивати будинкові мережі. Але ця вимога, на жаль, не виконується. Окрім того, обслуговуючі організації мають попереджати мешканців будинків про можливе погіршення якості води через виконання робіт на внутрішньобудинкових мережах. А після виконання робіт проводити позапланові промивки будинкових мереж.

Нагадуємо про те, що водоканали не є балансоутримувачами внутришньобудинкових мереж і не можуть відповідати за їх обслуговування, цим повинні займатись балансоутримувачі: керуюча компанія, ОСББ, ЖБК тощо, – пише пресслужба КП “Івано-Франківськводоекотехпром”.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.