Соціум

На Тернопільщині виявили дифтерію. Як вберегтися від недуги

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У Тернопільській області зафіксували випадок дифтерії.

Хворобу виявили у 29-річної жінки, пише Репортер з посиланням на повідомлення Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України.

Медицина будущего

Контактними є понад 70 людей, їх всіх обстежили. Також провели дезінфекційні заходи та вивчили вакцинальний статус усіх контактних. Люди, які були у вогнищі зараз проходять антибіотикотерапію.

За всіма контактними особами встановили нагляд. Проводиться вакцинація.

Дифтерія — це гостре інфекційне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом. Характеризується місцевим фібринозним запаленням (переважно слизових оболонок ротоглотки) та явищами загальної інтоксикації з переважним ураженням серцево-судинної та нервової систем, нирок.

Збудником є дифтерійна паличка (коринебактерія), яка виробляє екзотоксин, стійка до дії різних чинників, у зовнішньому середовищі може зберігатися до 15 діб. Токсин, який виділяє паличка, в зовнішньому середовищі нестійкий, швидко гине під час нагрівання, а також внаслідок дії прямих сонячних променів. Інкубаційний період захворювання — від 3 до 10 днів.

У хворих можуть бути такі симптоми:
  • біль у горлі;
  • підвищена температура, лихоманка;
  • набряк слизової оболонки ротоглотки;
  • наліт на мигдалинах сірого кольору, ▪️осиплість голосу;
  • набряк шиї;
  • збільшення шийних, підщелепних ▪️лімфатичних вузлів.

Попередити розвиток небезпечних ускладнень можна завдяки вакцинації дітей, згідно з Національним календарем профілактичних щеплень (вакцина АКДП), і ревакцинації дорослих кожні 10 років (вакциною АДП- М).

У правильно щеплених недуга матиме набагато легший перебіг, ніж у тих, хто не має щеплень. Тому важливо вчасно здійснювати як вакцинацію, так і ревакцинацію. Вакцинація відбувається у кабінетах щеплень дільничних поліклінічних закладів (безкоштовно). Також є мережа приватних кабінетів щеплень, де можна вакцинуватися власним коштом.

Навчання під час війни. Як у Франківську працює «янгольський» центр (ФОТО)

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.