Соціум

На Снятинщині чадним газом отруїлася родина

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями на службу «102» надійшло повідомлення від 20-річної мешканки села Потічок, що на Снятинщині. Жінка повідомила, що її сім’я отруїлася чадним газом.

Окрім заявниці, до Снятинської лікарні доставлено 62- річну та 56-річну жінок, а також одномісячне немовля. Про це повідомляє пресслужба нацполіції Івано-Франківської області, пише Репортер.

На Снятинщині чадним газом отруїлася родина

Попередньо правоохоронці встановили, що сім’я отруїлася вуглекислими газами від бензинового електрогенератора. Через відсутність електроенергії прилад працював у прибудові до житлового будинку.

У Тлумацькій територіальній громаді через отруєння продуктами згорання від електрогенератора один чоловік загинув. Тіло без ознак життя було виявлено в підвальному приміщенні.

За інформацією Департаменту охорони здоров’я в Івано-Франківській області лише за листопад зафіксували 11 випадків отруєнь чадним газом.

Поліція закликає громадян не нехтувати правилами протипожежної безпеки.

Пам’ятайте:

Генератор можна використовувати лише на відкритому повітрі. Під час роботи він також виділяє чадний газ. А тому не повинен потрапляти до закритого приміщення.

Встановлюйте пристрій так, щоби відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше за 6 метрів. Адже під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути.

Заправляйте генератор на відкритому повітрі й тримайте паливо якомога далі.

Читайте: Буржуйки, газ, печі. Які є ризики та як правильно обігріватися

Також правоохоронці закликають перевірити справність роботи всіх обігрівальних приладів. Особливу увагу приділяйте дітям. Не доручайте неповнолітнім опалення помешкання(особливо якщо йдеться про пічне опалення). Нагадайте їм правила протипожежної безпеки.

Обов’язково придбайте вогнегасник. Якщо ви мешкаєте в багатоквартирному будинку, вогнегасники мають бути у вашому під’їзді, бажано – на кожному поверсі або принаймні на найвищих поверхах будинку.

Якщо відчули запах газу, закрийте газові крани, провітріть приміщення та терміново зверніться в газову службу.

Якщо у Вас пічне опалення, пам’ятайте:

  • На стінах печі й димаря не повинно бути тріщин. Вони небезпечні тим, що через них чадний газ потрапляє до приміщення.
  • Піч не повинна перегріватись.
  • Не залишайте увімкнені газові прилади без нагляду.
  • Перевіряйте тягу в коминах.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.