Соціум

На Прикарпатті виявили понад 1900 витоків газу в мережах багатоповерхівок

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Працівники Івано-Франківської філії «Газмережі» з березня здійснюють технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем багатоповерхівок. Наразі мережі обстежили у 483 будинках, виявили 1905 витоків газу. Найчастіше – на муфтових з’єднаннях та запірній арматурі, повідомляє пресслужба компанії.

Загалом цього року спеціалісти Івано-Франківської філії перевірять мережі у 1709 будинках. Як правило, це старий житловий фонд нашої області.

На Прикарпатті виявили понад 1900 витоків газу в мережах багатоповерхівок

Задля безпеки споживачів та запобіганню надзвичайним ситуаціям, наші фахівці перевіряють мережі на можливі витоки газу, а несправності  усувають. Адже часто люди навіть не підозрюють про витоки. А це пряма небезпека для їх здоров’я та життя, – говорить начальник відділу технічного обслуговування Івано-Франківської філії «Газмережі» Богдан Дубницький.

Читайте: У Франківську на “Бюджеті участі” перемогли 39 проєктів

Періодичність проведення планового технічного обслуговування мереж у будинку залежить від строку їх експлуатації. Якщо загальнобудинкова система газопостачання багатоповерхівки використовуються менш як 25 років, їх потрібно обслуговувати один раз на 5 років. Якщо 25 років і більше – раз на 3 роки. Відповідно, платіжка за ТО буде надходити один раз на 3 або 5 років.

Нагадаємо, за належний стан внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків відповідають ОСББ або управляюча компанія, – пишуть у компанії. – Однак, протягом останніх років питання їх обслуговування не було належним чином врегульовано.  Проте, наприкінці 2023 року Міністерством енергетики України затверджено «Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирних будинків». Ним встановлено обов’язкове проведення ТО внутрішньобудинкових систем газопостачання та регламентовано процедуру його проведення від укладання договору до строків і переліку робіт.

Споживач може обрати будь-яку організацію для проведення ТО, яка має дозвіл на виконання відповідних робіт. Якщо цього не зробити – то роботи проводитиме Оператор ГРМ, на Прикарпатті – це  Івано-Франківська філія «Газмережі».

Читайте: Начальника комунального підприємства на Прикарпатті судили за преміювання родича

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.