Соціум

На Прикарпатті відновили виробництво медичного кисню

Google+PinterestLinkedInTumblr
Калуське підприємство «Карпатнафтохім» отримало право на виробництво медичного кисню для закладів охорони здоров’я.
Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на сайт «Карпатнафтохіму».
«7 травня ТОВ «Карпатнафтохім» отримало від Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками (Держлікслужби) ліцензію на право ведення господарської діяльності з виробництва лікарських засобів. Йдеться про отримання в цеху розділення повітря нового виду товарної продукції — кисню медичного рідкого. Його тепер підприємству офіційно дозволено виробляти й реалізовувати медичним закладам, де у зв’язку з пандемією короновірусу виникла потреба в додатковому забезпеченні киснем», – йдеться у повідомленні.

За інформацією пресслужби, азотно-киснева станція на підприємстві була зведена за проєктом німецької фірми «Лінде» під час проведення в 1991-1996 роках реконструкції установки з виробництва вінілхлориду.

«Оскільки реконструйована установка з виробництва вінілхлориду працює не на 100% навантаження, то частину технічного кисню, виробленого й перетвореного в рідкий стан, продають споживачам. Однак свого часу кисень купували і медичні заклади та підприємства, які цей продукт постачали як медичний. Адже цей кисень за своїми технічними й фізико-хімічними показниками відповідає всім медичним вимогам, тобто медичному кисню», – зазначають у «Карпатнафтохімі».

Пізніше Держлікслужба України встановила більш жорсткі вимоги до технічних і якісних параметрів цього продукту, його транспортування і зберігання . Тому на підприємстві з 2019 року поставили завдання отримати ліцензію на виробництво зрідженого медичного кисню.

«Газоподібний технічний кисень на підприємстві споживає тільки цех з виробництва хлорвінілу. А надлишки його в зрідженому стані, що утворюються й зберігаються в спеціальній ємності, складають у середньому 80-100 тонн у місяць. Приблизно такий обсяг рідкого медичного кисню підприємство могло б щомісяця продавати», – зазначають на підприємстві.

Карпатнафтохім — провідне підприємство нафтохімічної галузі промисловості України, розташоване у місті Калуш Івано-Франківської області. Нафтохімічний завод реалізує продукцію як на внутрішньому ринку так і експортує до Польщі, Туреччини, Молдови та Білорусі.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.