Соціум

На Прикарпатті у річку випустили понад п’ять тисяч мальків лосося дунайського (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Днями річку Прут зарибнили молоддю лосося дунайського (головатиці) – цінного аборигенного виду родини лососевих. Середня наважка зарибку становила 5,1 грама.

Так, на ділянці Прута, що протікає через територію Делятинської селищної громади, вселено у річку 5,3 тис мальків, повідомляє Івано-Франківський рибоохоронний патруль, пише Репортер.

Планові обсяги цьогорічного зарибнення річок Прикарпаття лососем дунайським виконано повністю, випущено 5,3 тис. мальків. Вирощування рибопосадкового матеріалу здійснено ДП «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» за державні кошти, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Франківську керівник турагенції «помагав» з виїздом військовозобов’язаних за кордон

Довідково: Лосось дунайський або головатиця (Hucho hucho) – вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, які витікають з Карпат. Він зустрічається в річках Тересва, Теребля і Тиса на Закарпатті, а на Прикарпатті та Буковині – в басейнах р. Прут і р. Черемош.

Це одна з найбільших риб гірських річок, довжина якої досягає понад 180 см, а маса – 60 кг. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії. Головатиця належить до ендемічних риб Дунайського басейну з тривалим життєвим періодом – понад 20 років.

Головатиця з 1994 року занесена до Червоної книги України як зникаючий вид. Вилов її на території України повністю заборонений. Хоч лосось і під охороною, кількість його неухильно зменшується. Зменшується і площа водойм, заселена цим видом. Лише найсуворіша охорона і штучне розведення лосося сприятиме збільшенню його чисельності.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.