Соціум

На Прикарпатті у ліцеї замість масла в їдальні давали фальсифікат

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На різних сегментах ринку України кількість фальсифікату становить від 20 до 80%. Йдеться не тільки про масло на вагу на ринках, але навіть про продукцію, яку можна побачити у великих супермаркетах та магазинах.

Неякісна продукція регулярно потрапляє навіть до шкільних їдалень, про що свідчать результати перевірок Держпродспоживслужби, пише Obozrevatel.

У 2021-му продукція цілої низки виробників не змогла гідно пройти перевірки. Офіційно про це повідомляє Держпродспоживслужба. Наприклад:

  • “Богодухівський молзавод”. Фальсифіковане масло цього виробника виявили у школах у Кіровоградській області. Раніше підроблену продукцію цього заводу також зафіксували в Харкові.
  • “Білоцерківська агропромислова група”. У маслі цього виробника, яке продавалося під торговою маркою “Премія” (селянське та солодковершкове) знаходили рослинні жири.
  • Фірма “Люстдорф”. Масло з рослинними жирами продавали під назвою “Селянське”.
  • “Новгород-Сіверський сирзавод”. Його також продавали під торговою маркою “Селянське”.
  • “Еней”. Фальсифікат виявили у Пістинському ліцеї Івано-Франківської області.
  • “Оді”. Йдеться про солодковершкове масло “Селянське” 73% жиру.

“Фальсифікувати масло якісними рослинними жирами не завжди вигідно, – каже голова правління “Споживча довіра” Олена Куликова. – Тому фальсифікат роблять із відхідних жирів тваринного походження. Це все переробляється, і вже ці нові жири, які промисловість наша створює, потрапляють у масло”.

Також у неякісному маслі, як і у всій молочній продукції, періодично трапляються антибіотики. Якщо людина часто вживає продукцію із залишками антибіотиків, вона стає нечутливою до них. Коли їй потрібні антибіотики для лікування – вони можуть не вплинути на організм.

Масло, яке було зроблено з натурального молока, повинно мати на упаковці позначку ДСТУ 4399. А ДСТУ 4495 свідчить про те, що це продукт з рослинними жирами.

Крім того, експерти не радять купувати продукцію на вагу на ринках, без вказівки виробника. Більше шансів придбати якісну продукцію буде, якщо купувати товар перевірених виробників у магазинах та супермаркетах, які безпосередньо співпрацюють із підприємствами.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.