Соціум

На Прикарпатті школярки організували тренінг з працевлаштування для місцевих та ВПО

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківську школярки Катерина Лисенко та Христина Бачук організували для жителів Івано-Франківська дводенний тренінг з працевлаштування.

Дівчата близько місяця працювали над розробкою цієї ідеї під час курсу з проєктної діяльності, який проводила для молоді й дорослих Івано-Франківська обласна організація “Молода Просвіта”, пише Репортер з посиланням на пресслужбу організації.

Під час занять учасниці вчилися писати грантові заявки. Темою їхньої стало розв’язання проблеми безробіття серед переміщених та місцевих жителів міста. Її й презентували організаторам курсу наприкінці навчання та отримали від них фінансову підтримку для втілення.

“Ми були здивовані доволі зрілим підходом та пропозиціями, з якими взялися дівчата працювати над своєю ідеєю. Це добрий показник. Наша команда зараз дає їм знання, як вони можуть самостійно робити зміни. Приємно бачити вже на практиці, що курси дають свої перші результати і так поступово виховується нове покоління громадського сектору”, – зазначає керівниця “Молодої Просвіти” Євгенія Бардяк.

Навчальний тренінг, який зорганізували школярки, тривав впродовж двох днів. Взяло у ньому участь двадцять учасників, частина з яких – місцеві жителі Івано-Франківська, а інші мають досвід переміщення.

Одна з організаторок тренінгу, Катерина Лисенко, також переїхала до Івано-Франківська минулого року з міста Сєвєродонецьк, що на Луганщині. Її дім зараз в окупації, а дівчина поступово намагається повернутися до спокійного життя вже на новому місці, паралельно волонтерячи та допомагаючи іншим.

У мене давно виникла ідея створити тренінг з працевлаштування для внутрішньо переміщених осіб, бо перебуваючи в чужому місті, людині важко адаптуватися до нових умов. Але раніше не було можливості втілити цей проєкт. На курсах я познайомилася з Христею, ми сформували з моєї ідеї проєктну заявку та отримали фінансування. На участь у самому заході ми отримали пів сотні заявок. Це показник, що тема актуальна, – ділиться Катерина.

Загалом під час тренінгу учасників навчали, як формувати резюме, досліджували, до чого варто бути готовими під час співбесіди.

А також, як розвивати стресостійкість, що таке емоційний інтелект та як адаптуватися на новому місці.

За словами одного з учасників заходу Ігоря Мурашкіна з Харкова, на Прикарпатті знайти роботу складно, особливо людям, які перемістилися. Працедавці мають певний страх, що людина влаштовується на короткий термін. Тренінг же допоміг йому зрозуміти, що варто змінити та як удосконалити власне резюме.

Мініпроєкт «JobStart» — секрети успішного працевлаштування» виконується ініціативною групою у рамках проєкту “Емпатія. Підтримка. Інтеграція”, що реалізовується Івано-Франківською обласною організацією “Молода Просвіта”.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.