Соціум

На Прикарпатті щепили майже 90% дітей за наздоганяючою кампанією від кору

Google+PinterestLinkedInTumblr

На Прикарпатті та загалом по Україні триває кампанія з наздоганяючої вакцинації дітей від кору, паротиту, краснухи.

Наразі в Івано-Франківській області вже вакцинували практично 90% дітей, тож спалаху, скоріш за все, вийде уникнути. Про це повідомив генеральний директор Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук, пише Репортер.

На Прикарпатті щепили майже 90% дітей за наздоганяючою кампанією від кору

Вакцин є достатньо, їх розвезли по мезакладах, – каже Руслан Савчук. – Ми провели понад 15 тис щеплень для людей, які підлягають вакцинації. Це кампанія була націлена на те, щоб довакцинувати дітей, які не були вакциновані раніше. Можливо нам вийде уникнути спалаху кору.

За словами Руслана Савчука, кір характерний своєю циклічністю. Попередній спалах був у 2017-2019 році. Тепер, через п’ять років, – прогнозований новий спалах кору.

Нагадаємо, кампанію з додаткової вакцинації дітей від кору оголосили в Україні влітку 2023 року. Вона була націлена на дітей, які з різних причин пропустили своє щеплення за календарем. В Івано-Франківській області працює 193 пункти щеплення. Всього в область доставили 36 060 доз комбінованої вакцини, з них – 34 490 доз в рамках наздоганяючої кампанії та 1 570  доз для забезпечення рутинної вакцинації.

У рамках кампанії, невакциновані діти повинні отримати два щеплення вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи).

Читайте: У МОЗ планують до 1 вересня вакцинувати від кору 260 тис дітей

Раніше йшлося про те, що дітям, які не отримали щеплення від кору, заборонять тимчасово відвідувати школи чи дитсадки. Втім, в Івано-Франківській області вдалося обійтися без такого заходу.

Така можливість не виключалася, – каже Руслан Савчук. – Та, оскільки добре спрацювали медпрацівники й наша інформаційна кампанія виявилась успішною, вдалося вакцинувати достатню кількість дітей. І, як наслідок, – уникнути додаткових обмежувальних заходів по закладах освіти.

Авторка: Ольга Романська

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.