Соціум

МОН підтримує відсторонення невакцинованих від кору дітей від навчання – Лісовий

Google+PinterestLinkedInTumblr

Україні загрожує спалах кору, тож зараз міністерство охорони здоров’я ініціювало проведення «наздоганяючої» вакцинальної кампанії. Щепленнями планують охопити невакцинованих проти кору дітей до 17 років. Загалом у межах кампанії заплановано провести понад 260 тисяч щеплень.

У міністерстві освіти та науки України повідомили, що підтримують ініціативу з відсторонення від навчання дітей, які не мають щеплення проти кору.

МОН підтримує відсторонення невакцинованих від кору дітей від навчання

Недавно головний державний санітарний лікар в Чернігівській області Олександр Чепурний видав постанову щодо відсторонення від очного навчання дітей, які не щеплені від кору. Таким чином, Чернігівська область стала другою після Рівненщини, де, для запобігання інфекції у дитячих закладах ухвалене таке рішення.

Постанова прийнята згідно зі статтею 15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», яка регламентує, що невакциновані діти не можуть відвідувати виховні, навчальні, оздоровчі та інші дитячі заклади, за винятком тих, хто має медичні протипоказання до вакцинації.

Міністерство освіти і науки підтримує такі заходи безпеки від інфекційних захворювань в дитячих закладах. Перебування невакцинованих дітей в організованих колективах створює ризик виникнення спалаху кору, що є загрозою для життя й здоров’я як самих учнів, так і працівників закладу освіти та членів родин, – заявляє Оксен Лісовий, міністр освіти і науки.

Наразі у межах «наздоганяючої» вакцинальної кампанії проведено понад 100 тисяч щеплень — майже 40% від запланованих. Низькі рівні охоплення щепленнями в ході кампанії реєструються в Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Івано-Франківській, Сумській областях.

Читайте: Від війни і сирен. На Прикарпатті планують відкрити перший в Україні центр реабілітації дітей

У міністерстві нагадують, що кір – це одне з найзаразніших вірусних захворювань, яке може стати причиною дитячої смертності через тяжкий перебіг. Захворювання небезпечне своїми ускладненнями, які призводять до вушної інфекції, запалення легень та мозку.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.