Соціум

На Прикарпатті разом із ліжками для хворих на коронавірус закінчились і лікарі

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
До роботи залучили вже ревматологів і кардіологів і навіть операційні переобладнали під палати.

Усі місця для хворих на коронавірус в Івано-Франківську заповнені і в обох міських лікарнях уже доставляють додаткові ліжка, адже лише за одну, останню, добу з пневмоніями шпиталізували 44 хворих, пише ТСН.

Лікарні переповнені і це при тому, що госпіталізують виключно важких та середньої важкості пацієнтів – з високою температурою і пневмонією.

Так званих ковідних ліжок в обох міських лікарнях, не вистачає, виявляється, вже не перший день, але лише сьогодні ця інформація чи не вперше прозвучала на загал у стінах міської ради на щотижневій оперативній нараді. В обох міських лікарнях зараз майже 400 таких хворих і для 47 вже довелося розгортати додаткові місця.

«В нас в коридорах немає – стараємось, щоб всі були в палатах, доставляємо ліжка в палатах, відкриваємо додаткові кабінети, переобладнуємо їх. Щоб пацієнти були в якихось комфортніших умовах. Коридори вже залишаться на останній момент», – переконує заступник директора міської лікарні №1 Ярослав Кобиляк.

А у центральній міській лікарні кажуть: розширятися їм вже нікуди – не ковідними залишаються лише 2 відділення – хірургія та судинна неврологія. На палати переобладнують навіть операційні. Але найгірше чого очікують лікарі, що в разі погіршення ситуації, проблема дефіцитом місць не обмежиться.

Професор Ігор Грижак: «Ми підбираємося до піку пандемії»

«Навіть якби ми дуже хотіли розширити кількість ліжок, немає лікарських ресурсів. В нас ковідних хворих лікують кардіологи, ревматологи, всі професіонали терапевтичного профілю. Хірурги юридично не можуть. Проблеми з киснем є, бо якщо торік ми 2,5 тонни використовували за рік. То зараз тонну 300-400 за день. Є проблеми з доставкою, бо єдиний завод у Львові», – додає медичний директор центральної міської лікарні Олег Ціхонь.

Усі місця для хворих на COVID-19 в Івано-Франківську заповнені. В обох міських лікарнях вже доставляють додаткові ліжка. За одну – останню – добу з пневмоніями госпіталізували 44 хворих. Яка зараз ситуація у місті і чи є план у міської влади, куди шпиталізуватимуть нових інфікованих – дивіться у прямому включенні.

І ситуація кращою не стає, а навпаки – сьогодні черговий антирекорд +325 нових підтверджених діагнозів коронавірусу. Не зважаючи на це – відзавтра  закінчуються канікули і усі навчальні заклади міста починають працювати у звичному режимі. Таке рішення прийняла міська рада. Не відкриються лише 2 дитячих садочки, оскільки на коронавірус там захворіли 6 працівників харчоблоків та одна медсестра.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні