Соціум

На Прикарпатті посилили контроль за харчуванням дітей в школах і садках

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Зараз в області функціонують 686 закладів загальної середньої освіти і 288 закладів дошкільної освіти.

Цього року провели планові перевірки у закладах освіти, у 90% знайшли порушення санітарного законодавства, пише Репортер з посиланням на сайт Держпродспоживслужби.

Харчування зараз організоване в 603 школах та 288 садочках. Цього року новий вид харчування – кейтеринг (коли готові страви постачаються в заклад освіти) організували в 10 школах та 1 садочку. Немає гарячого харчування в 83 школах. В Держпродспоживслужбі підготували листи головам територіальних громад щодо переліку шкіл, в яких відсутнє гаряче харчування та необхідності організації гарячого харчування.

Івано-Франківська ОДА затвердила «План заходів щодо створення належних умов для безпечного харчування в закладах освіти області на 2021 рік». З його змістом ознайомили заклади освіти. Спеціалісти Держпродспоживслужби провели семінари-навчання у новостворених територіальних громадах і наради у школах та садках щодо дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів.

Надано консультації щодо запровадження системи НАССР у 307 школах та у 165 садочках, з питань дотримання гігієнічних вимог до харчових продуктів у 440 школах та у 186 садочках.

Читайте: Без сосисок і цукру. У Франківську хочуть покращити меню у школах

Систему НАССР (Hazard Analysis and Critical Control Point) впроваджена у 445 харчоблоків шкіл із 599 (75%), у 245 харчоблоків садочків із 287 (89%).

Згідно річного плану роботи у сфері санітарного законодавства в першому кварталі 2021 року провели 29 планових заходів державного нагляду у закладах освіти: 18 шкіл та 11 садочків. Порушення вимог санітарного законодавства виявили у 26 перевірених закладах, що склало 90%. Видали 26 приписів.

Окрім того, на виконання доручення прем’єр-міністра, Держпродспоживслужба провела 20 позапланових заходів державного контролю у сфері безпечності харчових продуктів у школах. У 12 школах виявили порушення (60%), складено 12 приписів.

На харчоблоках освітніх закладів відібрали 145 проб харчових продуктів, з яких 5 не відповідали вимогам. У 16 закладах загальної середньої освіти відібрали 123 проби харчових продуктів, з яких 3 не відповідали вимогам.

В 2021 році всі заклади загальної середньої освіти перейшли на нові меню у відповідності до Санітарного регламенту. В І кварталі спеціалістами ДПСС розглянули 569 шкільних перспективних меню з яких погодили 511, та 236 перспективних меню дитячих садочків, з яких погодили 221.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.