Соціум

На Прикарпатті перебуває 45 тис дітей ВПО – їх намагаються забезпечити шкільним приладдям (ВІДЕО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Понад 220 тисяч людей найближчим часом мають евакуювати з Донецької області на захід України. Прийняти їх уже готуються і на Прикарпатті.

Наразі для вимушено переміщених осіб шукають постійне житло та кошти на його ремонти. Це питання керівництво області обговорило зокрема і з представниками міжнародних донорських організацій, пише Репортер з посиланням на телеканал 402.

На сьогодні, за нашою статистикою по громадах, в нас є 90 приміщень, які можуть прийняти людей, але потребують капітальних ремонтів, – каже заступниця голови облдержадміністрації Людмила Сірко. – Звичайно, коли ми облаштуємо дані приміщення, буде потреба і в побутовій техніці, і в розкладачках, матрацах. постільній білизні. Ну і, звичайно продуктові й гігієнічні набори.

Не менш важливо, кажуть обласні чиновники, забезпечити всім необхідним до першого вересня і дітей-переселенців. Та облаштувати простори, де вони за потреби, зможуть навчатися онлайн.

Читайте: Операційні столи й пудинг на фронт. Як німецька благодійна організація допомагає Франківську та Україні

Наразі більше 97 тисяч сімей переселенців перебуває на Прикарпатті, з них 45 тис дітей віком до 18 років. В області є проблеми із забезпеченням планшетами і шкільним приладдям дітей.

Благодійний фонд “Рокада” допомагає біженцям від початку повномасштабного вторгнення. Зокрема гуманітарною допомогою. Втім, тепер готові і навчати фахівців з надання психологічної допомоги.

Основна наша ціль – це надання психо-соціальної допомоги, каже Лукас Вельц, виконавчий директор Федеральної Асоціації Центрів Допомоги для біженців, які потерпіли внаслідок війни та тортур. – Ми вважаємо, що ми могли би бути корисними для України в цій ситуації, в які знаходиться зараз населення. І можемо допомагати людям, які постраждали від війни на Сході в тих таборах, де вони розміщуються.  Це можуть бути тренінги для працівників. Гуманітарна допомога. Ми можемо надати фінансову допомогу на облаштування приміщень та заробітну платню спеціалістам аби послуги були якісними.

Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів: