Соціум Статті Фото

На Прикарпатті дощитиме ще два тижні. Рятувальники працюють цілодобово (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Прикарпатті не вщухають дощі. Щоранку рятувальники повідомляють про нові збитки – підтоплені будинки, розмиті дороги, зруйновані дамби та мости.

У понеділок, 20 травня, в Калуші стався нещасний випадок. 62-річний чоловік розчищав стічну канаву від власного подвір’я до річки Млинівки. Не втримався на ногах, впав у воду, і його знесло бурхливою течією. Рятувальники шукали – не знайшли, 21 травня тіло прибило до берега, пише Репортер.

За останній тиждень Калуш чи не найбільше постраждав від негоди. Містом розлилися місцеві ріки – Сівка та Млинівка. Підтопило житлові масиви Підгірки, Загір’я, Хотінь. Також затоп­лені вулиці Грушевського, Долинського, Євшана, Шептицького, Литвина, Молодіжна, Винниченка, Українки та Хмельницького. Там чергують два автобуси, які будуть перевозити людей у разі екстреної евакуації.

Вода вище вікон. На Надвірнянщині люди показують наслідки повені (ВІДЕО)

20 травня рятувальникам довелось витягувати з води маршрутний автобус, в якому їхало 14 пасажирів. Відбуксирували шість автомобілів, перевезли з підтоплених будинків 10 людей. Також, аби уникнути аварії, відкачували воду з цеху паливоподачі Калуської ТЕЦ і на території ТОВ «Карпатнафтохім».

До роботи залучили всі екстрені служби, які працюють у цілодобовому режимі. ДП Калушавтодор та КП Водотеплосервіс за допомогою інженерної техніки прочищають водостічну систему міста. Поліцейські обходять двори. Працівники Калуського РЕМу відновлюють електропостачання на водозаборі КП Водотеплосервіс.

«Про ускладнення погодних умов Гідрометцентр повідомляв нас заздалегідь, – розповідав у вівторок в.о. начальника обласного управління Державної служби з питань надзвичайних ситуацій (ДСНС) Ігор Оксентюк. – Відповідно, ми провели ряд заходів щодо підготовки до надзвичайних ситуацій. По обіді 20 травня прогнози справдились. Почалися грозові дощі, які супроводжувались сильним вітром та градом. Внаслідок цього місцеві ріки й потічки вийшли з берегів, затопивши ряд населених пунктів. Наразі маємо інформацію про затоплення трьох тисяч господарств. Але цифри постійно оновлюються».

Немало біди вода наробила і в Над­вірнянському районі. Ще в суботу, 18 травня, через сильну зливу піднявся рівень води в потічку Мерисний у Микуличині. Вода зруйнувала 15 м берегоукріплення, підтопило понад 60 будинків. Також у Микуличині замулено міст через дорогу державного значення Н-09. Один дерев’яний міст зруйнований, ще два – на ділянці Країще – в аварійному стані. Там же знищено 2 км щебеневої дороги.

На вулиці Шкільній вода змила 700 метрів асфальту. Розмито 3 км «ґрунтовки» на ділянці Заголися. Між ділянками Полумистий і Малі Погари на 32 м дороги зсунувся ґрунт.

Вийшов з берегів і потік Боярський у Яремче. 52 м берегоукріплення пошкоджено на вулиці Кам’янка. На Стефаника підтопило присадибні ділянки. Є загроза зсуву ґрунту на будинки, що знаходяться на вулиці Франка, там же розмило 1,2 км асфальту. 2,2 км дороги з гравійно-щебеневим покриттям вода змила на вулиці Прикарпатській. Підмулений підвісний міст на вулиці Свободи та автомобільний міст між вулицями Стефаника і Прикарпатською.

20 травня найбільше біди дощі наробили по селах. У селі Гвізд затопило понад півтисячі дворів. 20 людей рятувальникам довелося вивести з їхніх домівок. Також працівники ДСНС витягли з води легковик, який потоком знесло в річку Луковиця.

Асфальтували калюжі: на Прикарпатті ремонтували дорогу під дощем (ВІДЕО)

У сусідньому селі Молодьків також затопило близько 500 домогосподарств. Село залишилося без електрики. А позаяк вода зруйнувала й частину моста через Луковицю, то заїхати в село можна було тільки через Богородчанський район.

Ще 300 дворів затопило в Биткові. Заїхати в селище неможливо, позаяк міст через річку Розсіч теж пошкоджений – змістилися залізобетонні плити. Там чергують працівники Надвірнянського відділу поліції.

У Богородчанському районі найбільше постраждали села: Жураки, Маркова, Бабче, Старуня, Манастирчани. Ускладнений проїзд до сіл Нивочин, Гринівка й Лесівка. У селищі Солотвин рятувальни евакуювали дітей із школи-інтернату. 25 школярів переселили в сухі приміщення Солотвинської район­ної лікарні. Через стихію вирішили призупинити навчання у всіх школах Богородчанського району.

«Насправді все почалося з Богородчанського району, – каже Ігор Оксетюк. – Потім вже дощі перенеслися в Над­вірнянський район, а вже звідти це все пішло на місто Калуш, Тисменицю та Івано-Франківськ».

У Калуші через сильний дощ заливає вулиці – люди бредуть у воді (ВІДЕО)

Станом на 21 травня без світла в області були 4557 будинків, без газу – 1175.

«Внаслідок руйнування газопроводів без газопостачання залишилися мешканці сіл Бабче та Гвізд. Також кілька сіл опинилися без електрики. Однак, це через те, що спрацювали апарати захисту», – повідомив Оксентюк.

За його словами, прогнози Гідрометцентру наразі невтішні. Дощовий циклон прийшов до нас з Балкан і може триматися над Карпатами впродовж двох тижнів. В цей час у горах є загроза сходу селів.

«Я не хочу, аби в людей були панічні настрої, але остерігатися негоди необхідно, – говорить Ігор Оксентюк. – Будь ласка, слідкуйте за новинами – дивіться телебачення, слухайте радіо і дійте відповідно до наших інструкцій. У випадку надзвичайної ситуації населення має бути готове до евакуації. Наразі підрозділи управління переведені у посилений режим несення служби. Також до нас готові прибути сили так званого третього ешелону – підрозділи центрального апарату та з сусідніх областей».

Фото зі сторінки обласного управління ДСНС у Facebook

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.