У четвер, 21 березня, в Університеті короля Данила відбувся міжрегіональний форум “Цифрова трансформація – нові можливості для забезпечення якості освіти”.
На ньому демонстрували результати апробації інформаційно-аналітичної системи “EvaluEd”, за якою школи безкоштовно можуть проводити самооцінку свого навчального процесу, пише Репортер.
Ідею запозичили у чеських колег. Апробація нової системи тривала рік. А з лютого 2024 інструмент уже доступний для всіх шкіл.
За цей час до системи долучилися понад 4,5 тисячі закладів середньої освіти по Україні. На Прикарпатті – 559.
Я не вірив, що цей процес самооцінювання піде так жваво, – каже голова Державної служби якості освіти Руслан Гурак. – Але понад 4,5 тисячі шкіл пройшли перевірку. І дуже приємно бачити результати. Бо, наприклад, ми недавно завершили інвестиційний аудит Івано-Франківського фізико-технічного ліцею й порівняли самооцінювання ліцею і висновки наших інспекторів. Вони на 90% збіглися. Так ми мінімізуємо вплив чиновників на роботу школи. Вона сама може себе перевірити, якщо захоче.
За словами Руслана Гурака, найбільше цей інструмент згодиться молодим громадам і новим директорам, які хочуть бачити, в якому напрямку рухатися. Але загалом “EvaluEd” згодиться усім освітнім закладам. Державна служба якості освіти рекомендує проходити перевірку щороку.
Нас радує, що школи долучаються самостійно – без листів, нагадувань, – каже заступник голови Державної служби якості освіти Іван Юрійчук. – Ми могли піти традиційним шляхом: розписати повноваження, а як школи вже розбудовуватимуть цю систему – це вже їхня справа. Натомість ми пішли іншим шляхом і у нас складається зовсім інша система відносин.
Як ідеться на сайті служби, новий інструмент допомагатиме закладам освіти проводити самоаналіз освітньої діяльності.
Це сприятиме:
- підвищення якості освітніх послуг
- створення умов для навчання й праці
- забезпечення партнерства всіх учасників освітнього процесу.
За результатами самооцінювання керівник закладу освіти отримає узагальнений розгорнутий звіт, що включатиме результати оцінювання за чотирма напрямами та окремим критеріями. А також – інформацію на основі анонімного анкетування вчителів та учнів.
Читайте: Війна, пандемія, онлайн-уроки. Чи стала гіршою освіта у школах Прикарпаття
Авторка: Ольга Романська
Comments are closed.