Соціум

На Прикарпатті більше половини харчоблоків у школах потребують поточного ремонту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На Франківщині 169 харчоблоків у закладах освіти потребують капітального ремонту і 340 — поточного.

Такі результати моніторингу, який провели спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в області, пише Репортер.

Перевірки щодо модернізації харчоблоків у закладах загальної середньої освіти тривали у травні-червні цього року.

Під час них з’ясували, що 65,5 % або 397 харчоблоків потребують нового технологічного обладнання. Більше половини недостатньо забезпечені холодильниками. Така ж ситуація з кухонним і столовим посудом.

382 харчоблоки потребують ремонту вентиляційної системи, а 177 – заміни інженерних мереж (водопровідно-каналізаційних). Ще 47 – не забезпечені якісною питною водою.

«У 2021 році територіальні громади області заклали лише 3 мільйони 665 тисяч гривень для покращення матеріально-технічної бази харчоблоків закладів загальної середньої освіти, що недостатньо для приведення її до нормативних вимог», — йдеться у повідомленні.

Натомість рік тому з державного бюджету Івано-Франківська область отримала 15,5 мільйона гривень з освітньої субвенції на покращення стану харчоблоків. Окрім того, 11 мільйонів гривень дали з місцевих бюджетів.

«Виділені в 2020 році кошти лише на 50 % покривали потребу грошей, які необхідні для приведення матеріально-технічної бази до нормативної», — повідомляє Держпродспоживслужба.

Цьогоріч вісім сільських громад не спрямували грошей на ремонт та оновлення харчоблоків: Білоберізька, Зеленська, Загвіздянська, Ямницька, Дубовецька, П’ядицька, Пасічнянська, Дубівська. Також не передбачили грошей й сім селищних громад: Верховинська, Більшівцівська, Єзупільська, Брошнів-Осадська, Перегінська, Отинійська, Гвіздецька та три міські: Бурштинська, Галицька, Яремчанська.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.