Соціум

На Прикарпатті 43 проби питної води не відповідали вимогам

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

В Івано-Франківській області є 47 централізованих водопроводів. У листопаді 2023 року Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області вперше взяло на контроль і перевірило 7 відомчих водопроводів виробничого структурного підрозділу «Львівська дирекція» філії «Центр будівельно-монтажних робіт та експлуатації будівель і споруд» АТ «Укрзалізниця».

водопроводи, не відповідали вимогам

У 2023 році перевірено 42 централізовані водопроводи. За результатами позапланових заходів державного нагляду (контролю) винесено 34 приписи.

Під час проведення позапланових перевірок централізованих водопроводів спеціалісти Держпродспоживслужби відібрали 261 пробу води питної: 115 для дослідження за мікробіологічними показниками, 106 – за санітарно-хімічними, 40 – за радіологічними.

Читайте також: Івано-Франківська облрада переплатила за газ понад 450 тисяч гривень

За результатами досліджень 43 проби питної води не відповідали вимогам ДСанПіну 2.2.4.171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною»: 41 проба – за санітарно-хімічними показниками та 2 проби – за мікробіологічними показниками.

Проводилися і позапланові заходи державного нагляду (контролю) джерел нецентралізованого водопостачання – громадських криниць. Всього перевірено 14 громадських криниць. Відібрано відповідно 14 проб питної води для дослідження за мікробіологічними та 14 – для дослідження за санітарно-хімічними показниками. Всі проби відповідали вимогам ДСанПіну 2.2.4.171-10.

За всіма нестандартними пробами питної води направлені рекомендаційні листи керівникам закладів та в органи місцевого самоврядування.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.