Соціум

На озерах – сміттярка

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Кілька днів тому із запитанням, до влади в редакцію зателефонував пенсіонер Михайло Долішній. Його турбувала доля озер на Набережній імені Стефаника. На щастя, небайдужих мешканців у Івано-Франківську немало. Відтак, «Громадський форум» разом з мешканцями міста вже кілька місяців цікавиться відпочинковою зоною, де зробили… стихійне сміттєзвалище.

Слід зауважити, що територія, на якій розміщені озера та прилеглі до них земельні ділянки, відноситься до Крихівецької сільської ради. Саме тому надання цих земель в оренду, користування чи у власність, а також дозволи на будівництво теж надає сільрада.

Тож ми туди і звернулись. Як повідомив голова села Василь Влашин, історія цих озер доволі давня. І саме з неї треба починати. «3 1967 року цегельний завод у тому місці вибирав жовту глину, – говорить Влашин. – Утворилися кар’єри, які згодом заповнилися стічними водами. В 1978 році Українське товариство мисливців і рибалок (УТМР) захотіло там щось робити. Їм відвели землю. Проте упродовж тривалого часу вони нічого не робили. Більше того, не платили ані податку, ані орендної плати за користування».

Аж у грудні 2004 року товариство звернулося до сільради, щоб отримати офіційний дозвіл на користування цими ділянками, тобто оформити все юридично. Василь Влашин підкреслює: УТМР хотіло будувати рибне господарство. Для цього вони зробили технічну документацію, оформили документи та пройшли погодження. У 2007 році Крихівецька сільрада все це затвердила, надала дозвіл на вкладання договору оренди. Втім, вони його так і не уклали. А через певний проміжок часу УТМР відмовилося від цієї ділянки. «Не змогли потягнути», – каже Влашин. Що саме не могли потягнути – будівництво рибного господарства чи орендну плату – нині важко сказати.

Дуже скоро до сільської ради звернулися інші підприємці – ПП «Колегія» та підприємець Гриш Д. М. Вони попросили дати їм ці землі під забудову. Відтак, у 2007 році підприємець Гриш Д. М. отримав в оренду земельну ділянку площею 0,3945 га для будівництва та експлуатації пункту технічного обслуговування автомобілів та кафетерію, а ПП «Колегія» – земельну ділянку площею 8,1262 га (включно з територією озер) для будівництва котеджного містечка, благоустрою та створення відпочинкової зони з інфраструктурою.

Як підкреслює нині Василь Влашин, на цьому місці немає жодних гідроспоруд, тому говорити про те, що хтось навмисно осушив озеро, немає змісту. А для того, щоби зробити там нормальну відпочинкову зону, підприємці взяли на себе відповідальність обладнати ставок, який знаходиться поруч. «Нині вони платять оренду, проте нічого там не роблять, кажуть, що криза», – пояснює голова сільради Крихівців.

Слід наголосити, що питання засипання кар’єру сміттям вже перевірялося прокуратурою, земельною інспекцією, Державною екологічною інспекцією. В результаті був складений акт перевірки, на порушників наклали штраф. «Ми неодноразово запрошували в сільраду землекористувачів – і на сесію, і на комісію. Вони дали слово, що до 20 грудня обгородять територію, щоб туди ніхто більше не звозив сміття», – повідомив Василь Влашин. Чи виконають свою обіцянку підприємці, іванофранківці побачать вже за кілька днів.

Юрій Соловей: «Ми в черговий раз звертаємося до міської влади з вимогою навести порядок у місті, зокрема впорядкувати територію поблизу водойм на Набережній. Нині потрібно жорстко контролювати роботу системи вивозу сміття, необхідно установити високі штрафи за засмічення міста. Також прийшов час обмежити в’їзд у місто вантажних автомобілів, адже саме вони нерідко викидають будівельне сміття у недозволених для цього зонах. Всі ці заходи, разом з комплексною програмою з утилізації сміття, і вирішать проблему засмічення Івано-Франківська».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.