Соціум

На Надвірнянщині зареєстровано два випадки лептоспірозу. Одна людина померла

Google+PinterestLinkedInTumblr

На сьогодні в Надвірнянському районі зареєстровано два випадки захворювання на лептоспіроз, один з яких, на жаль, летальний.

Про це йдеться на сайті Делятинської громади.

лептоспірозЛептоспіроз – гостра інфекційна хвороба з групи зоонозів, що протікає з лихоманкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної та нервової систем, геморагічним синдромом. Різноманітність клінічних проявів ускладнює своєчасну діагностику лептоспірозу, що веде до пізньої госпіталізації та погіршення прогнозу.

Джерело і резервуар збудника інфекції – хворі й перехворілі тварини (найчастіше гризуни), які виділяють лептоспіри з організму в навколишнє середовище з сечею, фекаліями, молоком, а також виділеннями з легенів і статевих органів.
Де вони, там і мікроскопічні лептоспіри, що їх тварини виділяють з сечею. Відтак потенційно заразним стає все, де пробіг гризун: городня ділянка, підвал, трава чи пісок біля озера.

Лептоспіри зберігають життєздатність у природних водоймах від 7 до 30 днів, у вологому ґрунті від 3 до 9 місяців, у харчових продуктах – декілька днів.

У весняно – осінні періоди лептоспіри активізуються, і щоб підхопити їх, іноді досить торкнутися трави чи землі незахищеними руками (через дрібні ранки збудник легко потрапляє в організм), попити води з потічка чи навіть просто вмитися нею.

Крім того, збудники можуть проникати в організм через слизові оболонки не лише порожнини рота, а очей і носа. Саме тому лептоспірозом може закінчитися пікнік на природі, робота на городній ділянці, прибирання підвалів та купання у водоймах.

Початок захворювання людини найчастіше нагадує ГРВІ. Захворювання починається гостро, з підвищення температури тіла до 39-40°C. З першого дня хвороби виражені сильна загальна слабкість, головний біль, біль у м’язах (особливо литкових), стегнах, попереку, запаморочення, нудота, блювання, можлива втрата свідомості. Болі у м’язах настільки сильні, що хворі ледь пересуваються. Характерна хитка хода. Відмічається почервоніння очей (нагадують кролячі), можлива поява жовтяниці слизової оболонки, часто з’являється герпетичний висип на губах і крилах носа, збільшується печінка та селезінка. Геморагічний синдром проявляється висипом на шкірі, крововиливами, носовими кровотечами, можливе криваве блювання, пронос з домішкою крові.

Щоб не захворіти потрібно дотримуватись простих правил:

  • не купатись у забруднених водоймах і в заборонених місцях, у тому числі у водоймах з відсутністю течії, у водоймах поблизу випасу худоби;
  • не вживати сиру воду з невідомих джерел і відкритих водойм;
  • не допускати забруднення гризунами харчових продуктів та питної води;
  • необхідно ретельно мити овочі та фрукти, обдавати їх окропом, здійснювати термічну обробку продуктів тваринного походження, води;
  • свіже молоко перед вживанням слід кип’ятити;
  • проводити систематичні дератизаційні заходи;
  • дотримуватись правил особистої гігієни, мити руки перед вживанням їжі;
  • при виконанні господарських робіт у підвалах та на горищах обов’язково вдягати рукавиці та захисні маски або респіратори.

Читайте також: Суд оштрафував батька школяра з Калуша, який на відео знімав учня в туалеті

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.