Соціум

На Косівщині у безпритульного собаки виявили сказ

Google+PinterestLinkedInTumblr
Сказ безпритульного собаки зафіксували в Косівському районі. Про це повідомило обласне управління Держпродспоживслужби, пише Репортер.
сказ собаки новини Прикарпаття
Івано-Франківська регіональна державна лабораторія Держпродспоживслужби встановила сказ безпритульного собаки на території Яблунівської селищної громади.

З метою координації дій з ліквідації захворювання проведено засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії, рішенням якої затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено неблагополучною зоною територію населеного пункту, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу, – йдеться у уповідомленні.

Для попередження інфікування вірусом сказу:

  • Не підходьте до диких тварин, які вас не лякаються, до зовнішньо нездорової кішки або собаки. Хвора тварина частіше не агресивна, квола, напівпаралізована.
  • Уникайте будь-яких контактів з бродячими та дикими тваринами, навіть тими, що наразі не мають ознак захворювання, інфіковані тварини виділяють вірус, тобто стають заразними на 7-8 днів раніше до появи перших клінічних симптомів (кволість, агресивна поведінка, слинотеча).
  • Не намагайтеся зловити тварин. Не гладьте їх, не беріть в руки. Слідкуйте за дітьми, розкажіть їм про небезпеку сказу.
  • При укусі, контакті з потенційно або очевидно хворою твариною уражене місце необхідно негайно інтенсивно промити з милом, обробити перекисом водню, йодом або зеленкою та якомога швидше звернутись до лікаря, бажано в найближчий травмпункт. Кровотечу з рани не зупиняйте, разом з кров’ю вимивається вірус сказу.

До теми: СБУ передала до суду справу прикарпатки, яка агітувала за “руський мір”

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.