Соціум

На Косівщині скажений собака покусав трьох людей

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У присілку Люча-Рушір Яблунівської територіальної громади безпритульний собака зі сказом покусав трьох людей. Село Люча, прилеглі до нього угіддя та ліс за 5 км від місця події визнали загрозливою зоною, повідомили у Косівській районній військовій адміністрації, пише Репортер.

Сказ у собаки підтвердили за результатами дослідження патологічного (біологічного) матеріалу. За інформацією Косівсько-Верховинського міжрайонного відділу Івано-Франківського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ, людей, які контактували з хворою твариною, встановили. Повний курс антирабічних щеплень проходять четверо людей.

Читайте також: Прикарпатські енергетики готуються до прильоту лелек – встановили 32 платформи для гнізд

У цій зоні ми провели профілактичну вакцинацію проти сказу сприйнятливих тварин: 56 собак, 36 котів, 22 голови великої рогатої худоби, сім голів дрібної рогатої худоби та четверо коней. Спеціалісти дезінфікували 280 м² території, де стався випадок, — сказав начальник Косівського відділу Івано-Франківської обласної державної лікарні ветеринарної медицини Юрій Кристиняк.

На засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії, яке відбулося 14 березня 2023 року, затвердили комплексний план заходів з локалізації та ліквідації спалаху:

Читайте: Лише за рецептом. Які ліки прикарпатці не зможуть купити в аптеках з 1 квітня без призначення лікаря

  • у загрозливій зоні заборонили проведення промислового і ліцензійного відстрілу диких тварин, їхнього відловлювання та вивезення;
  • власникам тварин рекомендують дотримуватися правил утримання собак, котів і хижих тварин;
  • для виявлення хворих, підозрілих у захворюванні на сказ, чи трупів тварин працівники Яблунівської дільничної лікарні ветеринарної медицини та Кутського лісгоспу обстежуватимуть присілок та прилеглі масиви, на яких можлива міграція диких тварин;
  • серед місцевого населення проведуть санітарно-освітню роботу з профілактики сказу.
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.