Соціум

На «Івано-Франківськцементі» починається будівництво нового заводу-мільйонника

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У вівторок, 9 квітня, на ямницькому заводі «Івано-Франківськцемент» підписали контракт на реконструкцію та модернізацію другої технологічної лінії.

Підприємство продовжує впроваджувати новітні енергозберігаючі та екологічні технології.

Презентацію проекту провів особисто голова наглядової ради ПАТ «Івано-Франківськцемент» Микола Круць

Ще у 1998 році на «Івано-Франківськцементі» вирішили замінити старі технології виробництва цементу на нові європейські та запровадити виробництво цементу так званим «сухим» способом. У 2006‑му завод підписав контракт із данською інжиніринговою фірмою FLSmidth, яка виготовляє обладнання для більшої частини цементних заводів світу. Нову лінію виробництва цементу «сухим» способом запустили вже у 2008 році. Вона стала першою в Україні. Реконструкція дозволила зменшити у 2,3 раза витрати на пальне, а викиди твердих відходів – утричі.

І ось тепер підприємство робить ще один крок вперед – реконструкцію своєї другої технологічної лінії. Новий контракт знову підписали із FLSmidth. Як стверджують данські фахівці, реалізація проекту дозволить збільшити річне виробництво цементу ще на 1 млн. тонн. При цьому, завдяки встановленому обладнанню FLSmidth, викиди твердих відходів в атмосферу зменшаться більш, ніж удвічі, і будуть нижчими, ніж цього вимагають жорсткі норми ЄС.

Проект окупиться орієнтовно через п’ять років. Виділити кредитні кошти під реалізацію проекту висловили згоду Світовий банк, Банк Данії та «Укрексімбанк».

«Те, що ми зараз починаємо, – це сміливий крок як для часів економічної кризи, – говорить Микола Круць, голова наглядової ради ПАТ «Івано-Франківськцемент». – Нові проекти – це завжди крок уперед, новий етап розвитку. Цей проект цікавий не лише нашому підприємству, але й усій області. По-перше, з’являться 300 нових робочих місць, по-друге, щорічні надходження до бюджету становитимуть близько 100 млн. грн., в тому числі до місцевих бюджетів – 27 млн. грн.».

Нова лінія буде спрямована на випуск спеціального цементу, перш за все – дорожнього, а ще сульфатостійкого та кількох видів тампонажного цементу. Останній використовують і при видобуванні сланцевого газу. Свої вимоги до цього матеріалу заводу вже надала американська корпорація Chevron.

«Енергоефективність – пріоритетний напрямок співпраці Данії та України, – наголосила Вероніка Осміховська, торговий радник Посольства Королівства Данія в Україні, Грузії та Вірменії. – В Івано-Франківській області діє кілька успішних підприємств з данськими інвестиціями. Тож ми й надалі будемо підтримувати бізнес, який хоче розвиватися».

«Івано-Франківськцемент» активно співпрацює з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу (ІФНТУНГ). Як розповів його ректор Євстахій Крижанівський, нині на підприємстві працює кафедра будівельної механіки. Тож ­ІФНТУНГ також докладе зусиль, аби готувати нових фахівців, адже одна зі складових проекту – нові робочі місця.

Василь Плав’юк, перший заступник голови Івано-Франківської ОДА запевнив, що обласна влада підтримувала й буде підтримувати технологічні інновації такого масштабу, адже це зменшить екологічне навантаження на Прикарпаття.

У 2012 році, завдяки поперед­ній реконструкції, завод вперше у своїй історії виготовив 1 млн. тонн цементу. Цього року, за прог­нозами, обсяги виробництва сягнуть 1,2 млн. тонн. Як заявили на церемонії данські фахівці, зі збільшенням обсягів виробництва «Івано-Франківськцемент» увійде до своєрідної ліги важковаговиків серед цементних заводів Європи.

Найближчі півтора року частина території підприємства перетвориться на справжній будівельний вулик. Тут працюватимуть близько 150 підрядних організацій. У пікові моменти кількість робітників на об’єкті сягатиме 1500.

До речі, 75 % нового устаткування за данськими кресленнями виготовлятимуть в Україні, більшу частину – на Прикарпатті. Запустити нову лінію планують вже за 16 місяців.

За словами Миколи Круця, цей проект потрібен не тільки заводу – в часи кризи наявність в нашій державі таких проектів розвитку зміцнює віру громадян в те, що ситуація не є безнадійною, що ми можемо самостійно господарювати та реалізовувати проекти європейської якості.

Голова правління ПАТ «Івано-Франківськцемент» Богдан Заяць і генеральний менеджер з розвитку бізнесу FLSmidth Рікард Еймерт після підписання контракту

Із підписанням угоди на ПАТ «Івано-Франківськцемент» привітав заступник голови ОДА Василь Плав’юк

Після підписання угоди: голова наглядової ради ПАТ «Івано-Франківськцемент» Микола Круць, генеральний менеджер з розвитку бізнесу FLSmidth Рікард Еймерт та голова правління ПАТ Богдан Заяць


Голова наглядової ради ПАТ «Івано-Франківськцемент» Микола Круць під час презентації проекту

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.