Соціум

На франківському ринку за місяць через нітрати вилучили три партії редиски

Google+PinterestLinkedInTumblr

На франківському ринку за місяць забракували три партії редиски. З торгових прилавків, каже лікар ветеринарної медицини Василь Цапар, вилучили близько 80 кілограмів цих коренеплодів. А все через те, що в овочах виявили перевищення вмісту нітратів, пише Репортер з посиланням на Канал 402.

Краща ситуація з капустою, помідорами, огірками та зеленню. Рівень небезпечних речовин у них, каже фахівець, знаходиться в межах норми. Тож вони цілком безпечні для споживання, проте в помірних кількостях.

Це рання продукція, її потрібно купувати і споживати в невеликих кількостях. Огірки і помідори вирощуються в нашій області. Якщо людина боїться нітратів, овочі треба споживати з молочними продуктами, які нейтралізують нітрати, – говорить Василь Цапар.

Також ранні овочі, кажуть продавці, завозять переважно із Одеси та Закарпаття, а також – з Туреччини. Кожну партію овочів у лабораторії перевіряють на нітрати, аби на стіл покупців не потрапили небезпечні овочі.

Франківці кажуть, нітратів не бояться, бо знають, що овочі проходять перевірку. Здебільшого купують зелень, огірки та помідори. Перед тим, як вживати овочі та зелень в їжу краще замочити на декілька годин у солоній воді. В салат зі свіжих овочів можна додати столову ложку лимонного соку чи олії, які нейтралізують небезпечні нітросполуки.

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.