Акцент Соціум

На Франківщині вісім медиків захворіли на коронавірус

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У середу, 1 квітня, в Івано-Франківську відбувся брифінг з приводу поширення коронавірусу в області.

На ньому Руслан Савчук, головний санітарний лікар області, зазначив, що на Прикарпатті є вісім медиків, у яких підтвердився діагноз коронавірус. Ще у восьми – підозра, пише “Репортер“.

 Було вісім підозр. По одній у Коломиї, Тлумачі, Тисмениці, Калуші, дві в Надвірній та три у Франківську, –  повідомив Руслан Савчук.

Крім того прийшли два від’ємні результати аналізів медпрацівників, один по Франківську, другий – медика з ОКЛ.

На брифінгу також зазначили, що потреби робити тести на коронавірус усім штатним медичним працівникам – немає. Зі слів Савчука, медичним закладам Прикарпаття вже роздали близько п’яти тисяч тестів.

«Я не можу говорити точної цифри використаних тестів, адже такі тестування проводяться постійно і кількість звісно змінюється», – каже головний санлікар області.

До того ж,  експрес-тестування має свої покази, зокрема клінічні прояви, або контакт з хворим.  Крім того вони не є точними.

«Крім того експрес-тести мають свій період діагностики, тому є найбільш показовими лише на п’ятий-сьомий день від моменту ураження», – додає начальник управління організації медичної допомоги населенню та медицини катостроф Володимир Чемний.

Щодо засобів захисту для медперсоналу, які надійшли з державного резерву, їх пропорційно поділили  між закладами облаті.  Це проблизно двотижневий запас. 

У обласному пологовому будинку померла друга жінка з коронавірусом, чотири лікарі інфіковані

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні