Соціум Статті

На благоустрій в Івано-Франківську не стало грошей (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
На початку року міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків заявив, що в місті стартує масштабна програма з благоустрою. Мовляв, Франківськ має стати комфортним для мешканців і привабливим для туристів.

Але рік скоро закінчується, а змін не видно. Чому розкаже «Репортер».

Вулиця Симоненка
Інші пріоритети

Директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак розповідає, що цьогоріч департамент фактично освоїв 68,5 млн грн. Ще 20 млн має отримати найближчим часом, аби розрахуватися за роботи, які виконані, але не оплачені. При цьому, зізнається Смушак, зробили небагато.

«Можна сказати, що роботу з ремонту доріг ми фактично провалили, а все через брак фінансування, – розповідає Михайло Смушак. – Наприклад, планували провести реконструкцію на перехресті Довга-Берегова з облаштуванням автомобільного кільця. На це отримали 1,5 млн грн. А загальна вартість проєкту – із тротуарами, освітленням, переходами та острівцями безпеки – понад 10 млн. Відповідно, якщо ти маєш 1,5 млн, то оголошувати тендер на 10 млн немає сенсу. Тому цей проєкт не реалізований».

Проєкт автомобільного кільця на перехресті вулиць Довга-Берегова-Північний бульвар

Аналогічна ситуація з ремонтом вулиці Крушельницької. Провели тендер на 2 млн 350 тис грн, але підрядник навіть не брався до роботи. Бо ж по факту департамент може дати сьогодні лише 400 тис.

Схоже й з ремонтом вулиці Автоливмашівської. Роботи там почалися – встановили дощову каналізацію, але на тому стало. Бо ж вартість проєкту 27,9 млн грн, а департамент має лише 7,9 млн.

«Тендер по цій вулиці виграла фірма ПБС, – розповідає Смушак. – Ми їм заплатили 2 млн авансу. Але щоб завершити роботи, нам не вистачає 20 млн грн. В принципі, підрядник готовий зробити якусь частину робіт в борг. Можливо, профінансуємо ті 7,9 млн, які в нас є, а доробляти будемо вже в наступному році».

Так має виглядати після реконструкції вулиця Автоливмашівська

Як позитивний приклад Михайло Смушак наводить вулицю Мазепи. Там до вулиці Гурика вистелили верхній шар асфальтобетону і взялися за розмітку.

«А от перехрестя Гурика ми не зробили. І не зробили ділянку дороги до Гординського. Там був проведений тендер, є укладена угода, але фірма, яка виграла конкурс, навіть не приступала до виконання робіт, бо авансу ми не заплатили», – каже він.

Нанесення розмітки на відремонтованій  частині вулиці Мазепи

Чому в міста не стало грошей на дороги, Михайло Смушак точно не знає. Але припускає, що збільшились видатки на освіту та медицину. Також чимало грошей з бюджету «витяг» комунальний транспорт.

«Ми розуміємо, що розвиток громадського транспорту був цьогоріч у пріоритеті, – говорить Михайло Смушак. – А ті автобуси і тролейбуси, які виїхали цього року на вулиці міста, коштують великих грошей. А ще будівництво моста… Аби профінансувати один напрямок, треба на чомусь зекономити».

З проїздами трохи проїхали

Трохи краща ситуація з міжбудинковими проїздами. На їх ремонт цьогоріч у бюджеті заклали 48,4 млн грн. Роботи розпочали на 39 об’єктах, але завершити вдалося лише сім.

Зокрема відремонтували проїзд від Дорошенка, 18 до Мазепи, 167 / 5 і до Сухомлинського, 4 / 1. Залишилось тільки посадити дерева та впорядкувати газони. Так само завершили роботи на Північному бульварі, 10, 12; на Кисілевської, 40, 40А, 40Б; на Івана-Павла ІІ, 28,30 та Івасюка, 28,30; на Коновальця,121 та Слави Стецько,2; на Галицькій, 114, 124А – Тролейбусній, 1, 3.

«Міжбудинковий проїзд на Тролейбусній, 2,4,6 – Галицька, 100 завершений на 95 %. Але якщо ми заплатимо борг – 600 тис, то його закінчать до кінця року, – розповідає Михайло Смушак. – Роботи на Незалежності, 152, 152А виконані на 90 %. Така ж ситуація на Коновальця, 130А. А от на Сахарова, 30 ще багато роботи. На Петлюри, 19, 21, 25 до Сорохтея, 30, 32 – зробили десь 30-40 %, а витратили вже 2,5 млн грн».

Відремонтований двір на Є. Коновальця, 121 –  С. Стецько, 2

Обіцяють цього року завершити й роботи у дворі на Пулюя, 3 – Галицька, 93, 101. Там довелося замінити підрядника, бо були скарги від мешканців.

«Попереднім підрядником було ТОВ «Еліт-Гарант Буд», – розповідає Смушак. – Робили довго, люди жалілися. Я розумію, що можуть бути проблеми з фінансуванням, але не можна робити один проїзд три роки. Зробили шматок і лишили. Пропали на два місяці. І треба дзвонити і просити: «прийдіть, доробіть». Ну, що це за робота така?! І в мене були зауваження до якості. Ми з ними попрощалися, і поки я тут буду працювати, то більше тендерів вони не отримають. Взагалі-то, в нас є кілька таких підрядників, які входять у чорний список».

Обіцяють цього року завершити й роботи у дворі на Пулюя, 3 – Галицька, 93, 101

Також, за словами Смушака, на сьогодні департамент виконав робіт по міжбудинкових проїздах на 26 млн, а профінансував – 13,8 млн. Тобто, приблизно половина суми – це борг.

Аби якісно

Та найбільшим розчаруванням року стало, мабуть, міське озеро. Реконструкцію там почали ще навесні 2017 року. Обіцяли завершити до Дня Незалежності 2018, але ремонт затягнувся. Потім змінили підрядника і пообіцяли, що все дороблять у 2019, але…

Як будуть гроші, ремонт біля озера завершать у 2020 році

«Міське озеро – це найбільший інфраструктурний проєкт, яким нам ніяк не вдасться закінчити. Єдина причина – відсутність фінансування, – каже Смушак. – Ми вже закінчили пішохідну зону, поставили частину лавочок і працюємо над озелененням. Якби були гроші, то до середини літа роботи мали б бути виконані. Але, на жаль, поки що не складається. А ще для мене дуже принципово, аби робота була зроблена якісно».

Також залишається відкритим питання щодо освітлення території довкола. Наразі там встановили 60 опор і ще понад 90 треба поставити.

«Опори якісні, світло хороше. Але ми освітили лише третину озера – і це проблема. Бо якщо ми до кінця року не встановимо все повністю, то знову безхатьки поріжуть кабелі», – говорить Михайло Смушак.

Вже встановили 60 електроопор, і ще понад 90 треба поставити.

Крім того, цьогоріч розпочали реконструкцію центрального пірсу, який має стати оглядовим майданчиком озера. Там планують встановити скляні огородження, лавочки та вистелити гранітну плитку. А ще пірс буде підсвічуватися знизу.

«Скло буде антивандальне, – говорить Смушак. – А якщо нам ще вдасться поставити посеред озера 3D фонтани, то взагалі буде ідеально. Бо люди б приходили на озеро просто подивитися на той фонтан».

Тут будуть скляні огородження, лавочки та гранітна плитка

А от нових проєктів наразі не передбачається, як і грошей у бюд­жеті. Мер Руслан Марцінків навіть дав доручення структурним підрозділам скоротити витрати на наступний рік на 10 %.

«У наступному році будемо старатися завершити ті проєкти, які зараз є в роботі, – каже Михайло Смушак. – Може зробимо кілька об’єктів, по яких маємо готові документи. Он, вже два роки припадає порохами проєкт по дамбах – з освітленням, з лавочками, пішохідними алеями. І хоча ці рекреаційні зони дуже важливі, грошей на них нема».

Авторка: Ірина Гаврилюк
Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.