Соціум

Міжнародні правозахисники просять франківську владу звернути увагу на дії радикалів

Google+PinterestLinkedInTumblr
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International Україна звернулась до голови Івано-Франківської ОДА та мера Івано-Франківська із закликом дати публічну оцінку нападам з боку радикальних угруповань та діям поліції, а також убезпечити право на проведення  мирних акцій та подій у місті.

Відповідні вимоги озвучені у листах, надісланих голові Івано-Франківської ОДА Олегу Гончаруку та меру міста Руслану Марцінківу – пише Галичина.

Організація стурбована сплеском насильства з боку радикальних угрупувань та численними нападами на публічні акції, освітні та культурні події.

19-го березня з 18.00 в “Книгарня Є” (за адресою: Вул. Незалежності, 31) активістка Іванка Урда разом з громадської організацією “Фундація Регіональних Ініціатів” планували провести лекцію про фемінітіви . До початку лекції стали приходити молоді люди в темному одязі з нашивками на одязі “Карпатська Січ”, “Сокіл”. Загалом, їх прийшло близько 20 людей. Загалом, на лекції були присутні близько 50 осіб.

Читайте: У Франківську молоді націоналісти зірвали лекцію про фемінітиви (ФОТО, ВІДЕО)

Після початку лекції молоді люди почали ставити питання, підвищуючи тон і перебиваючи лекторку. Вони не реагували на зауваження організаторів, продовжували в агресивній формі ставити питання, вільно переміщатися по приміщенню “Книгарня Є” і висловлюватися негативно стосовно феміністок, ЛГБТ та діяльності неурядових організацій в Україні.

Арт-директором “Книгарня Є” було прийнято рішення зупинити лекцію, коли пройшло 30 хвилин. Молоді люди, що ідентифікували себе представниками “Карпатська Січ” і “Сокіл” запевнили, що будуть приходити і зривати подібні лекції і надалі” – йдеться у листі.

Правозахисники звернулися до Олега Гончарука та Руслана Марцінківа із закликами:

Дати публічну оцінку нападам з боку радикальних угруповань, що відбувались 8 березня та в подальші дні, а також діям поліції щодо незабезпечення права на свободу мирних зібрань та непритягнення до відповідальності винних у зриві мирної акції.

У межах наданих чинним законодавством повноважень вжити усіх заходів щодо сприяння розслідуванню випадків нападів з боку радикальних угрупувань.

Докласти всіх зусиль для забезпечення безпеки громадян.

Аналогічні звернення були також надіслані очільникам Закарпатської області та м. Ужгород, міст Львів, Київ, Харків та відповідних областей.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні.

 

Донат
Читайте «Репортер» у Telegram та Instagram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Реклама партнерів:  

Comments are closed.