Соціум

Міжнародна співпраця задля пом’якшення зміни клімату

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Наслідки зміни клімату відчувають сьогодні усі країни світу, не виключення й наша держава: пожежі в лісах, безсніжна зима, цьогорічні повені та паводки на Західній Україні тощо. Основною причиною таких змін є використання викопного палива та неефективне споживання енергії, що виробляється.

Для того, щоб попередити погіршення кризи та бути готовими до ймовірних ризиків, державам  варто об’єднуватися й обмінюватися успішним досвідом.

Нова енергія 1

Таким прикладом об’єднання міжнародних зусиль задля покращення кліматичної ситуації у транскордонному регіоні Україна-Румунія  є проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення змін клімату» («RO-UA Partnership for Climate Change Mitigation», Part4CM), що стартував у листопаді 2020 року і реалізується в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2020.

Проєкт об’єднав групу дослідників Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, фахівців ГО «Бюро розвитку, інновацій та технологій» та представників влади міста Івано-Франківська та Ботошані (Румунія).

Основна мета проєкту Part4CM – розвиток і підтримка інноваційної співпраці, що спрямована на пом’якшення наслідків змін клімату в межах транскордонного регіону Україна-Румунія, для забезпечення сталого розвитку територій шляхом організації нового освітнього та дослідницького середовища в галузі енергоефективності.

Впровадження проєкту передбачає низку заходів і дій, які націлені на привернення уваги до питань зміни клімату та мають конкретне практичне значення, зокрема: створення агентства з енергетичного менеджменту (ЕМА) для розробки та впровадження Плану дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату (SECAP); встановлення зарядних станцій для електрокарів на сонячних батареях у містах Ботошані та Івано-Франківськ; реплікація наукового містечка «Нова Енергія» у місті Ботошані (InnoSciPromo) для промоції інноваційної науки серед молоді та навчання людей енергоощадному мисленню. Сюди ж варто віднести й обміни досвідом між партнерами проєкту, семінари та робочі зустрічі.

Проєкт «Партнерство Румунія-Україна для пом’якшення зміни клімату» фінансується Європейським Союзом. Тривалість – 1,5 роки (01.11.2020 – 30.04.2022). Загальний бюджет на партнерів 248 202,00 Євро, в т.ч.: бюджет для України – 184 670,00 (ґрант ЄС – 165 930,00 євро, внесок українських партнерів – 18 740 євро).

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.