Соціум

Мікроімпульс любові до воїнів. На Промприладі відкрили виставку світлин з життя 93 ОМБр (ФОТО)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

У коридорі четвертого поверху Промприлад.Реновація відкрили виставку фото з Бахмутського напрямку 93 ОМБр “Холодний Яр”. Автор фотографій – солдат-фотограф Микола Олійник і це перша виставка його фоторобіт. Усі знімки – з піврічного періоду бригади на Бахмутському напрямку. Організатор виставки – художник Ярема Стецик, пише Репортер.

До теми: «Усім треба готуватись», – розвідник 76 батальйону 102 бригади ТрО Василь Сіщук

Виставку супроводжує збір на авто для підрозділу Миколи Олійника. Необхідно зібрати 150 тис. грн. Ярема розповідає, що  Микола Олійник – його племінник. Також в бригаді служить  гітарист гурту “Пенсія” Сашко Клімов. Тож Ярема зініціював фотовиставку, обравши 20 світлин з-поміж численних вдалих кадрів на сторінці 93 бригади.

Це перша виставка його робіт, хоча раніше в цивільних справах Микола мав добру історію фотографії, – розповідає Ярема Стецик. – Зараз маємо два десятки робіт і так прокладаємо ще один місток між нами. Ця подія є мікроімпульсом з любові до цих воїнів, але і до всього нашого неосяжного, що маємо в цій війні. Ця виставка – невелика і не дуже офіційна, але тримає місток між тилом і фронтом.

На виставці представлено 20 фото, на яких зображені різні миті з життя бригади. Про світлини розповідає Владислав Гвіздь, офіцер, колишній замкомандира роти з морально-психологічного забезпечення. Після поранення був начальником пресслужби бригади.

Читайте також: На випускному мусить бути. Маргарита Грабовецька чекає безвісти зниклого тата

“Холодний Яр” – це моноліт, який позиціює себе як стіна для ворога, – говорить Владислав.

Ці світлини зроблені на Бахмутському напрямку, в районі Часового Яру, на околицях Бахмута.

На світлинах зображені піхотинці, мінометники, артилеристи, військовий капелан, військовий психолог, танкісти, розрахунок 120 французького міномета, тренування аеророзвідників, підрозділи нашого підрозділу ударних безпілотників Black Raven, який набив немало техніки і ворожої піхоти, навідник САУ.

З Миколою Олійником Владислав познайомився під час одного з візитів у бригаду журналістів, коли побачив, що той цікавиться фотографією, вміє користуватися камерою. Микола був у підрозділі інженерно-саперного взводу, займався бойовою роботою. Нині – він фотокореспондент бригади. В армії такі люди потрібні, каже Владислав Гвіздь.

Одна з важливих посад на війні – капелан. І на цьому фото – отець Олександр, який багато робить для свого підрозділу, – розповідає Влад про одну зі світлин.

На наступному фото – військова підготовка бійців 93 ОМБр під час бойового злагодження поблизу Часового Яру. На іншому – захід сонця.

Окрім війни люди стараються бачити щось красиве. І Микола бачить красу в цьому. Важко романтизувати окопи, бо це – болото, кров і смерть. Але інколи можна романтизувати небо і захід сонця. Особливо на Донеччині, де він дійсно гарний, – говорить Владислав. – На цьому фото – окрема шана і любов нашої бригади – танковий батальйон, який всіма вміннями показує, як можна і треба воювати. А тут – психологиня бригади Світлана Чабанова, вона довго у війську і багато робить, аби психологія й адаптація могли поріднитися з військом.

Фотовиставку на четвертому поверсі Промприлад.Реновація можна буде переглянути впродовж двох-трьох тижнів. Також Ярема Стецик запрошує усіх небайдужих залишити на фото власні підписи чи побажання для військових бригади.

Долучитися до збору на авто можна перерахувавши гроші:

Авторка: Ольга Суровська

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.