Соціум

Межа забудови. Мешканці квартир на Незалежності, 146 у Франківську вимагають перевірити законність будівництва по сусідству

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Мешканці квартир на Незалежності, 146 у Франківську б’ють на сполох. Поряд з їхніми помешканнями розпочалося чергове будівництво. Тепер жильці новобудови переживають, що десятиповерхівка на 120 квартир, яка має невдовзі вирости їм перед вікнами, перетворить двір на темний колодязь.

Новий будинок споруджує «Альянс ІФ-БУД», адреса будови – Незалежності, 148А. З вулиці будівництво огороджене парканом з привабливими ескізами майбутньої багатоповерхівки та паспортом робіт. Поряд – уже завершений будинок іншого забудовника – «Франківськміськ­буд». З його жильцями, які стривожені майбутнім сусідством, зустрічаємось у дворі.

«Дивіться, роблять будинок на три під’їзди – це 120 квартир, – говорить Тетяна Кузьмічова, одна з мешканок. – Котлован вже під самим парканом. Щоб будувати, паркан посунуть аж до дитячого майданчика, а ми залишимося без прибудинкової території».

Ця територія і справді невелика, розміщена між будинками за номером 146 і 146 / 1. Перед ними донедавна був великий проїзд, закладений бруківкою. Нині її зняли та акуратно поскладали на стоси…

«Раніше ми могли там спокійно пройти і машини могли проїхати, а тепер усе перегородили, – скаржаться мешканці. – Автівки біля будинку вже не поміщаються, а це ж іще не всі квартири заселені! Маємо тут маленький дитячий майданчик, і той хочуть забрати».

Люди розповідають, що ще в лютому впритул до їх дитячого майданчика з’явився паркан, а нині під парканом вже риють екскаватори. Тож переживають, що забудовник має намір захопити частину їхньої прибудинкової території.

Мешканці переконані, що будівництво – незаконне, і налаштовані його зупинити. Вже звернулися в департамент містобудування та архітектури за поясненнями, в департамент земельних ресурсів, до прокуратури і архбудконтролю – перевірити законність будівельних робіт.

«Умови і обмеження департамент видав без детального плану території, відповідно і громадських слухань ніяких не було, – каже Тетяна Кузьмічова. – Крім того, цільове призначення ділянок, на яких вони будують, – не змінено».

Згідно з публічною кадастровою картою, «Альянс ІФ-БУД» планує будівництво на двох ділянках, які нині йому й належать – площею 0,043 га і 0,0024 га – а також на ділянці, яку їм, за договором спільної діяльності, передав «Франківськміськбуд». Саме щодо третьої ділянки, де буде перша черга забудови, і виник конфлікт.

«На сесії міської ради і «Франківськ­міськбуду», і «Альянс ІФ-БУД», і нам запропонували сідати й домовлятися, – додає активістка Тетяна Кузьмічова. – Керівник «Альянс ІФ-БУДу» Мирослав Буній приходив до нас, малював, як він тут все облаштує, пропонував перенести майданчик, але це наше подвір’я, ми не хочемо нічого переносити. У нас і так підвали сирі, а якщо ще виросте десятиповерхівка, нам закриють доступ до сонця. Є ж якісь норми інсоляції, щільності? І ми переконані, що там – порушення».

«У нас є всі документи, і ніхто їх подвір’я не зачіпає. Перевірку ми пройшли, є дозвіл на виконання будівельних робіт, – пояснює Мирослав Буній. – Їхній дитячий майданчик стоятиме там, де і стоїть. Ми будуємо на своїй приватній ділянці. Пропонували їм зробити нормальний двір, перенести майданчик. Але жильці відмовилися, тому питань більше немає. А в наших мешканців буде свій двір, бо наші під’їзди виходять в інший бік».

Директор Департаменту містобудування, архітектури та культурної спадщини Дмитро Нижник, який видав «Альянс ІФ-БУД» містобудівні умови та обмеження, каже, що департамент за порушення забудовника не відповідає.

«Це не наші повноваження, – коментує Нижник. – Ми видали містобудівні умови, де прописали те, що потрібно зробити до початку будівництва – змінити цільове призначення, вирішити питання із суміжними землекористувачами, облаштувати дитячий майданчик. А нагляд за тим, що він будує, це вже питання до архбудконтролю».

В управлінні з питань державного архітектурно-будівельного контролю при МВК пояснюють, що наразі триває перевірка, обіцяють до кінця тижня мати остаточні результати.

«Поки ми робимо запити – в департамент містобудування, до земельників, щоб кожна служба надала свої пояснення, – говорить інспектор ДАБК Роман Бобрис. Виявимо порушення, внесемо їх в акт. Сьогодні отримали пакет документів від Департаменту містобудування і архітектури. Якщо порушення будуть суттєвими, буде припис на припинення будівництва. Але поки що такої необхідності нема».

«Ми чекаємо до кінця тижня на результати перевірки, – каже Тетяна Кузьмічова. – Я переконана, забудовнику потрібно наше подвір’я. Бо ніхто не дозволить дітям гратися біля електричної підстанції й теплотраси. У нас чітка позиція. Ми не проти будівництва як такого. Вони мають у приватній власності земельні ділянки, хай будують в їх межах і в межах законодавства».

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.