Соціум

“Мета – залишити лише три типи вишів” – Оксен Лісовий про об’єднання університетів

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Щоб не допустити банкрутство закладів вищої освіти через погіршення демографічної ситуації, міністерство освіти і науки продовжуватиме стратегію об’єднання університетів. Поки що МОН йде шляхом діалогу, якщо ефективних рішень не буде досягнуто, можуть перейти і до примусу.

Про це міністр освіти і науки Оксен Лісовий розповів у інтерв’ю для УП.Життя.

З 2030-2035 року у нас може виникнути катастрофічна ситуація з демографією, коли на одного працюючого буде аж занадто багато непрацюючих, – каже Оксен Лісовий. – Щоб врятувати економіку країни, ця економіка повинна мати дуже високу додану вартість – бути інтелектомісткою, мати велику питому вагу інновацій. Це потребує добре підготовлених фахівців, що виходять як з ЗВО, так і з профтехів.

За його словами, основна мета – сформувати три типи вишів в Україні:

  1. Місто-, регіоноутворюючий інтелектуальний центр з високою складовою дослідницької діяльності. При цьому такі університети готуватимуть фахівців за всіма спеціальностями, матимуть високий рівень автономії, інший підхід до фінансування, модель управління від стейкхолдерів.
  2.  Галузеві, регіонально орієнтовані заклади – наприклад, лісотехнічні, металургійні університети можуть залишитися у певній області, де велика питома вага цієї галузі.
  3. Liberal arts universities. Це світоглядні маленькі університети. Наприклад, Український католицький університет, Острозька академія, Київська школа економіки тощо.

За словами Оксена Лісового, сильні медичні ЗВО також залишаться окремими закладами. Однак у МОН, спільно з Міністерством охорони здоров’я, хочуть зробити кілька експериментів із залученням медичного університету до “класичного”.

Читайте: Примусовий шлюб. Чому франківські університети хочуть об’єднати і що це дасть

Кожен університет – екологічний він чи лісотехнічний – все одно готує економістів, юристів, маркетологів, філологів, журналістів і багато кого іншого. Треба це робити, коли є для цього класичний університет? Не треба, – каже міністр охорони здоров’я. – Коли ми об’єднуємо університети, то зберігаємо їхню унікальну складову у вигляді певного структурного підрозділу – інституту чи факультету в тілі університета-реципієнта. Натомість універсальна складова інтегрується у кафедри.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.