Минулого тижня Івано-Франківський національний медичний університет відсвяткував 68-річницю з дня заснування. Відзначали урочисто й досить незвично – співали, танцювали та навіть клацали зубами.
Свято розпочалося з офіційної прес-конференції, на якій ректор університету Микола Рожко розповів про здобутки навчального закладу.
«Ми собі поставили амбітне завдання найближчим часом мати 100 докторів наук і 400 кандидатів, – сказав Рожко. – І в цьому ми вже багато просунулися. Вперше за останні роки по Західній Україні маємо два наукові відкриття, які стосуються патології ЛОР-органів. Також маємо п’ять наукових тем, які фінансуються із держбюджету, що також є показником. Відкрили кафедру кардіохірургії, де наші працівники оперують на відкритому серці. Маємо кафедру дитячої хірургії та дитячих інфекційних хвороб, яких раніше не було».
Серед здобутків і дослідження лікарських рослин. Адже прикарпатські науковці подали понад 60 власних розробок ліків, які захищені патентами, товарними знаками й держстандартами. За словами Микола Рожка, залишається лише чекати на будівництво фармацевтичного заводу.
Також, за словами ректора, в Івано-Франківську практично готові до пересадки нирок. «Наша бригада спеціалістів пройшла перепідготовку в Запорізькій академії післядипломної освіти, – говорить Микола Рожко. – Вони отримали сертифікати й технічно готові до пересадки нирки. Але є інша проблема – виходити хворого. Ми таких грошей не маємо».
До речі, цьогоріч до університету вступили 1216 першокурсників, а це на 100 місць більше, ніж минулого року. Із них 150 студентів навчається на державній формі навчання. Є серед першокурсників і 60 іноземців.
У зимовому саду університету для гостей влаштували розважальну програму. Першокурсники представили квіткову виставку на медичну тематику, лунали пісні, привітання та запальні гуцульські танці.
Але головною родзинкою свята став експериментальний проект від студентів-медиків і музиканта та художника Яреми Стецика «Стомат-оркестр». Новоспечений колектив виконав для гостей три незвичні композиції – «Зуби», «Скрипочки» та «Вагон». Для цього вони грали на бормашинах і високохудожньо клацали здоровими зубами. Адже награвати хворими зубами навряд чи хтось зможе…
Comments are closed.