Соціум

Майже половина безробітних українців мають вищу освіту

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
Близько половини безробітних українців мають вищу освіту, в Харкові таких 87%, повідомив в. о. голови Державної служби зайнятості Валерій Ярошенко.

“На обліку в службі на сьогодні близько 45% українців мають вищу освіту. У великих містах, таких як Київ, Харків, Запоріжжя, цей показник вище 80%. У Харкові 87% безробітних на обліку – з вищою освітою. Це свідчить про те, що у нас більшість вакансій для профпрацівників, а у тих, хто шукає роботу, – вища освіта, і цей дисбаланс не дає можливості для швидкого працевлаштування”, – розповів він на прес-конференції в Києві.

Ярошенко пояснив це тим, що на сьогодні в Україні близько 80% випускників середніх шкіл йдуть вчитися до вишів і лише 20% отримують профосвіту, пише Іnterfax-Україна.

“В Європі ситуація кардинально протилежна: 70% отримують кваліфікацію “працівника з інструментом” і 30% – вищу освіту”, – зазначив він.

Керівник служби також поінформував, що в 2016 році у базі зайнятості були близько 33 тис. вакансій, на кінець 2017 року – понад 100 тис.

“Ми змінили регламент роботи в центрах зайнятості. Коли людина приходить по допомогу з безробіття, наш адміністратор пропонує вакансії. Завдяки цьому введенню ми змогли оперативно працевлаштувати близько 45% тих, хто приходив до нас. У нас запроваджена електронна черга, онлайн-співбесіда, відеорезюме, яке ми розсилаємо роботодавцям, відеопрезентація підприємств, гаряча лінія”, – розповів В.Ярошенко про нововведення.

Читайте «Репортер» у Telegram – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.