У четвер, 24 липня, в Івано-Франківській міській раді відбулася зустріч представників місцевої влади, громадських активістів і родин загиблих військових. Обговорили локації, де немає оповіщення про хвилину мовчання, хоча технічна можливість для цього є. Також розповіли про причини, чому люди не зупиняються у цей момент, пише Репортер.
Читайте також: «Почати з нуля — і стати сильнішими»: як переселенці перетворюють виклики на нові можливості
Як розповіла співзасновниця ГО «Родини загиблих захисників і захисниць Івано-Франківська» Галина Батюк, у багатьох містах країни все завмирає щодня о 9:00. Натомість у Франківську такого ще немає. Жінка каже, що місто потребує системного звукового сповіщення про хвилину мовчання.
Ми будемо просити додати оповіщення всюди, де це технічно можливо. Також звертатимемось до підприємців із проханням вмикати звук хвилини мовчання та гімн у своїх закладах. Бо якщо люди це почують – вони зупиняться. Інакше, на жаль, більшість просто не зробить цього самостійно, — говорить Галина Батюк.

Серед проблемних локацій, де оповіщення відсутнє, хоча технічно його можна запровадити, вона назвала залізничний вокзал, автостанцію №3 та комунальне підприємство «Івано-Франківськміськсвітло».
Про ситуацію на вокзалі розповіла також Анастасія Дрови, координаторка команди «Вшануй Івано-Франківськ».
Залізничний вокзал є болючою точкою. Франківськ – туристичне місто. Багато людей приїжджають сюди, щоб поїхати в гори. На вокзалі є оголошення потягів, тоді не розумію, чому не можна сповіщати про хвилину мовчання, — каже Анастасія Дрови.
Секретар міської ради Віктор Синишин пообіцяв звернутися до залізничників з проханням вмикати оповіщення. Також обіцяв поговорити з підприємцями щодо зупинки роботи о 9:00, аби долучитися до загальнонаціонального вшанування.

Голова Івано-Франківської спілки родин загиблих, померлих та зниклих безвісти в зоні АТО Олена Турусова каже, що багато підприємств не зупиняють роботу під час хвилини мовчання.
Якщо ми навчимо суспільство шанувати пам’ять і зупинятись, то люди почнуть це робити. Коли магазини на хвилину припинять обслуговування, тоді, можливо, люди зрозуміють, що варто зупинитись і вшанувати загиблих, — вважає Олена Турусова.
Заступник міського голови Юрій Гапончук запропонував розподілити роботу поліції під час хвилини мовчання. Він каже, що будуть відправляти патрулі у ті райони, де немає гучномовців, щоб більше людей зупинялося.
Нагадаємо, щоденна хвилина мовчання о 9:00 по всій Україні була започаткована указом президента Володимира Зеленського 16 березня 2022 року.
Читайте також: Місто сонця і моря. У Тисмениці подружжя фотографів презентувало виставку про французький Антіб (ФОТО)
Comments are closed.