Минулого вівторка, 28 листопада, під Івано-Франківською облдержадміністрацією пікетували лісники області. А вийшли вони проти стратегії реформування лісової галузі.
Лісничі впевнені, що прийнята Кабміном стратегія призведе до приватизації лісів, скорочення робочих місць і занепаду лісового господарства.
До Франківська з усіх районів області з’їхалося близько тисячі лісничих. Люди у формі, з плакатами: «Не віддамо ліси олігархам», «Ні створенню «Лісового нафтогазу», «Не допустимо «монстра» столичного споживацького підприємства!» та «Заради збереження лісу ми готові на все» вийшли під ОДА. Мабуть, для більшого ефекту деякі лісники приїхали з бензопилами та косарками.
До теми: У Карпатах лісничий сфотографувався з убитою червонокнижною риссю. Почали розслідування (ФОТО)
Причиною мирного мітингу стало реформування лісової галузі, а саме «Стратегія і реформування лісового господарства на період до 2022 року», яку уряд прийняв 15 листопада.
За словами голови обласної організації профспілки працівників лісового господарства Ігоря Хомишина, стратегія не відповідає вимогам та потребам лісників, а навпаки – призведе до розвалу лісогосподарської галузі.
«Вона може призвести до знищення підприємств і зубожіння населення, – говорить Хомишин. – До того, що наші підприємства є бюджетоутворюючими і це все може піти в центр, а тут не лишиться нічого. Стратегія загрожує скороченням. Люди піднялися й через те, що буде знищено ліс. Державний, народний ресурс буде передано в концесію, то власник прийде не садити ліс, не доглядати за ним, а прийде його рубати».
Люди впевнені, що тим новим документом ліси хочуть приватизувати.
«Заберуть у нас ліси, хто їх буде охороняти, насаджувати, – говорить Микола Угринчук зі Слобідського лісництва Коломийського лісгоспу. – Боїмося, що буде скорочення і не знати, хто там буде за тим дивитися. Прийдуть якісь приватники, закриють ліси і не будуть пускати людей ні в гриби, ні в ягоди. Поставлять свої кемпінги і будуть збагачуватися».
Його колега з того ж лісництва Іван Андріяшко додає, що таке хочуть зробити, як колись за Польщі, мовляв, батько розповідав про ті часи.
«Треба було платити три гроші, аби в ліс піти, – говорить пан Іван. – Був випадок, що несла жінка ягоди, а поляк побачив, забрав, висипав і розтоптав. Люди тоді дуже нарікали. А ці панки зараз таке саме будуть робити. Боїмося, що для людей до лісу ніякого доступу не буде».
До пікетувальників вийшла заступник голови ОДА Марія Савка. Чиновниця наголосила, що ОДА також проти концесії лісів. Крім того, вона заявила, що монополізація управління лісової галузі суперечить в цілому законам децентралізації.
«Ще два місяці тому ОДА висловила свою позицію відносно передачі лісів у концесію, – каже Марія Савка. – Ми направили звернення до керівництва країни, що Прикапраття не готове до такої форми господарювання. Нині лісові господарства області мають сталий розвиток, вони самодостатні бюджетонаповнюючі господарства нашої області. Щороку сплачують податків та спеціальних зборів на суму близько 250 млн грн, також – це 15 тисяч робочих місць. Монополізація управлінських повноважень у лісовій галузі, втрата юридичного статусу лісопереробних підприємств негативно вплине на розвиток лісової галузі Прикарпаття і створить соціальну напругу».
Савка запропонувала зібрати ініціативну групу, скласти колективне звернення, а вони з ОДА подадуть його до керівництва держави.
Стратегія реформування лісового господарства на період до 2022 року» остаточно не затверджена, її мають доопрацювати до 15 січня 2018 року.
Comments are closed.