У юридичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, може виникнути необхідність у припиненні своєї роботи. Однак, практика показує, що відкрити компанію – досить легко і просто, а от закрити бізнес – буває досить проблематично.
Щоб не затягувати і без того не дуже швидкий процес ліквідації і не ускладнювати собі життя зайвими хвилюваннями з приводу перевірок, варто дотримуватися передбаченого законодавством алгоритму дій.
Під ліквідацією підприємства розуміють спосіб припинення діяльності юридичної особи або ФОПа. Тобто повне припинення діяльності підприємства, виключення його з ЄДР, зняття з обліку в ФСС, ПФУ та податкову службу.
Ліквідація підприємств може статися з різних причин, наприклад, з метою зберегти організацію або щоб очистити фінансову історію від податкових служб.
Зараз, мабуть найшвидша і, головне, повністю законна можливість назавжди позбутися від проблемної або збиткової організації – це експрес-ліквідація підприємств (викуп корпоративних прав підприємства). Тобто, це ліквідація підприємства за допомогою зміни його власника і виконавчого органу з подальшим припиненням його господарської діяльності. До того ж ваша участь у цій процедурі зведена до абсолютного мінімуму. Всього один раз необхідно нанести візит до нотаріуса, який у вашій присутності заповнить заяву про передачу корпоративних прав. В результаті ви отримаєте витяг ЄДРПОУ, де ваше ім’я в якості засновника / директора вже не фігурує.
Які бувають методи ліквідації?
Офіційна ліквідація:
- Організація повністю припиняє своє існування.
- Не здійснюється ніяка діяльність підприємства.
- Всі дані спільноти анулюються з Єдиного реєстру для юридичних осіб.
- Всі установчі документи організації знищуються.
- Всі офіційні печатки організації підлягають знищенню.
- Коли здійснюється повна ліквідація, організація отримує відповідний документ.
- Якщо ліквідація добровільна, то податкові органи повинні перевірити всю діяльність підприємства за останні 3 роки.
Альтернативна ліквідація відбувається двома способами:
- Змінюється весь керівний склад і засновники.
- Проводиться реорганізація або шляхом злиття, або приєднання.
При цьому методі ліквідації перевірки проводитися не будуть, тому що, по суті, організація продовжує існувати і здійснювати свою діяльність. Підприємство може злитися з більшою фірмою і продовжує виконувати свої види роботи.
Зміна засновників:
- Фірма зберігає своє місце в реєстрі для юридичних осіб.
- Вважається офіційно чинним.
- Його діяльність починає здійснювати нове керівництво і засновники.
- Права власності фірми переходять до нового керівного складу.
- Замінюється керівний склад шляхом укладення угоди дарування або купівлі-продажу частки акцій фірми в установчому капіталі.
Реорганізація:
- Фірма стає частиною іншої організації.
- Установчий капітал переходить у володіння організації, з якою фірма злилася.
- Одна юридична особа може поділятися на кілька невеликих підприємств.
- Юридична особа може перетворитися з одного організаційно-правового розділу в інший.
Всі методи ліквідації підприємств повинні здійснюватися нотаріально. Тому краще замовляти ці послуги у професійних юридичних компаній.
Допомога адвоката при реорганізації або ліквідації бізнесу
Процес господарської діяльності підприємства або фізичної особи-підприємця пов’язаний з постійними фінансовими ризиками. Як правило, це основна причина, чому відбувається ліквідація бізнесу. Дуже часто в реально існуючих умовах зареєструвати свою справу простіше, ніж закрити ПП або компанію. Це досить клопіткий і тривалий за часом процес. Якщо все ж боржникові не уникнути процедури визнання її неспроможною задовольнити вимоги кредиторів, юридична компанія Imperium Lux завжди готова надати кваліфіковані послуги з банкрутства.
Коли потрібен адвокат?
Без допомоги фахівця не обійтися, якщо вам потрібно вирішити питання зміни організаційно-правової форми, повної або часткової заміни власників корпоративних прав, а також у випадках:
- Ліквідації ТОВ (добровільно або в примусовому порядку).
- Пред’явлення претензії до боржника.
- Прийняття рішення про ліквідацію ФОП.
- Необхідність збору документів і складання відповідної заяви до суду про порушення справи про банкрутство ТОВ.
Звернувшись до “Imperium Lux”, ви отримуєте індивідуальний підхід. Розглядається безліч варіантів вирішення вашої проблеми і вибирається оптимальний.
Comments are closed.