Соціум

Ліквідація підприємства: що потрібно знати?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr
У юридичних осіб, які займаються підприємницькою діяльністю, може виникнути необхідність у припиненні своєї роботи. Однак, практика показує, що відкрити компанію – досить легко і просто, а от закрити бізнес – буває досить проблематично.

Щоб не затягувати і без того не дуже швидкий процес ліквідації і не ускладнювати собі життя зайвими хвилюваннями з приводу перевірок, варто дотримуватися передбаченого законодавством алгоритму дій.

Під ліквідацією підприємства розуміють спосіб припинення діяльності юридичної особи або ФОПа. Тобто повне припинення діяльності підприємства, виключення його з ЄДР, зняття з обліку в ФСС, ПФУ та податкову службу.

Ліквідація підприємств може статися з різних причин, наприклад, з метою зберегти організацію або щоб очистити фінансову історію від податкових служб.

Зараз, мабуть найшвидша і, головне, повністю законна можливість назавжди позбутися від проблемної або збиткової організації – це  експрес-ліквідація підприємств (викуп корпоративних прав підприємства). Тобто, це ліквідація підприємства за допомогою зміни його власника і виконавчого органу з подальшим припиненням його господарської діяльності. До того ж ваша участь у цій процедурі зведена до абсолютного мінімуму. Всього один раз необхідно нанести візит до нотаріуса, який у вашій присутності заповнить заяву про передачу корпоративних прав. В результаті ви отримаєте витяг ЄДРПОУ, де ваше ім’я в якості засновника / директора вже не фігурує.

Які бувають методи ліквідації?
Офіційна ліквідація:
  1. Організація повністю припиняє своє існування.
  2. Не здійснюється ніяка діяльність підприємства.
  3. Всі дані спільноти анулюються з Єдиного реєстру для юридичних осіб.
  4. Всі установчі документи організації знищуються.
  5. Всі офіційні печатки організації підлягають знищенню.
  6. Коли здійснюється повна ліквідація, організація отримує відповідний документ.
  7. Якщо ліквідація добровільна, то податкові органи повинні перевірити всю діяльність підприємства за останні 3 роки.
Альтернативна ліквідація відбувається двома способами:
  1. Змінюється весь керівний склад і засновники.
  2. Проводиться реорганізація або шляхом злиття, або приєднання.

При цьому методі ліквідації перевірки проводитися не будуть, тому що, по суті, організація продовжує існувати і здійснювати свою діяльність. Підприємство може злитися з більшою фірмою і продовжує виконувати свої види роботи.

Зміна засновників:
  1. Фірма зберігає своє місце в реєстрі для юридичних осіб.
  2. Вважається офіційно чинним.
  3. Його діяльність починає здійснювати нове керівництво і засновники.
  4. Права власності фірми переходять до нового керівного складу.
  5. Замінюється керівний склад шляхом укладення угоди дарування або купівлі-продажу частки акцій фірми в установчому капіталі.
Реорганізація:
  1. Фірма стає частиною іншої організації.
  2. Установчий капітал переходить у володіння організації, з якою фірма злилася.
  3. Одна юридична особа може поділятися на кілька невеликих підприємств.
  4. Юридична особа може перетворитися з одного організаційно-правового розділу в інший.

Всі методи ліквідації підприємств повинні здійснюватися нотаріально. Тому краще замовляти ці послуги у професійних юридичних компаній.

Допомога адвоката при реорганізації або ліквідації бізнесу

Процес господарської діяльності підприємства або фізичної особи-підприємця пов’язаний з постійними фінансовими ризиками. Як правило, це основна причина, чому відбувається ліквідація бізнесу. Дуже часто в реально існуючих умовах зареєструвати свою справу простіше, ніж закрити ПП або компанію. Це досить клопіткий і тривалий за часом процес. Якщо все ж боржникові не уникнути процедури визнання її неспроможною задовольнити вимоги кредиторів, юридична компанія Imperium Lux завжди готова надати кваліфіковані послуги з банкрутства.

Коли потрібен адвокат?

Без допомоги фахівця не обійтися, якщо вам потрібно вирішити питання зміни організаційно-правової форми, повної або часткової заміни власників корпоративних прав, а також у випадках:

  • Ліквідації ТОВ (добровільно або в примусовому порядку).
  • Пред’явлення претензії до боржника.
  • Прийняття рішення про ліквідацію ФОП.
  • Необхідність збору документів і складання відповідної заяви до суду про порушення справи про банкрутство ТОВ.

Звернувшись до “Imperium Lux”, ви отримуєте індивідуальний підхід. Розглядається безліч варіантів вирішення вашої проблеми і вибирається оптимальний.

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.