Соціум

Лікарню розбирають на метал

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

«На Софіївці є психоневрологічний диспансер, а поруч з ним — недобудована лікарня. Там десь уже з місяць працюють люди, які кувалдами та ломами просто вибивають метал», — розповідав нам по телефону стурбований читач, який назвався Віктором. Запевнив, що навіть у міліцію звертався, але нічого то не дало. З одного боку, шкода, бо нищиться будівля, де могли б таки зробити лікарню, школу чи садок. З іншого — страшно, бо звідти може щось упасти і когось прибити.


У понеділок ми самі відправилися подивитися на ту недобудову на Софіївці. Вуличка тиха, майже безлюдна, чотириповерхова незавершена будова обнесена старим парканом, в одному місці він просто упав, судячи з вигляду, вже давненько. Тож вхід вільний.

Сусід з будинку навпроти, побачивши, що ми намагаємося зайти за паркан, відкрив вікно. «Ви що там шукаєте?», — обурився. Почув про журналістів — аж втішився. «Якщо можете, то хоч чимось поможіть, бо тут просто страшний дурдом, — завівся чоловік. — То цигани, то бомжі, то наркомани, спокою від них нема». А сторож? «Та який там сторож, його тут ніхто ніколи не бачив, — запевняє. — Перше казали, що тут лікарня має бути, а тепер хтозна».

Йдемо далі. Тихо, порожньо, тільки чіткі людські сліди на снігу, які ведуть до того, що, певно, мало бути центральним входом. Над ним табличка — «Вхід заборонено». Але, видно, що вона нікого й ніколи не спиняла — стіни пооббивані та щедро розмальовані графіті, збоку валяється щось схоже на стару куртку і черевик. Правда, людей нема. Та воно й не дивно — холод собачий, ще й свято надворі — Василя. Втім, усю будову ми не обходили — дуже вже велика, можна цілими командами грати у пейнтбол. Але те, що місце «обжите», — факт.

Як повідомили у центрі зв’язків з громадськістю УМВС області, 11 грудня на Софіївку, 39 таки викликали міліцію. Зателефонував чоловік і повідомив, що на території недобудованої лікарні перебувають якісь невідомі. На місце виїхали міліціонери, але нікого там не знайшли.

До речі, ця занедбана недобудова мала стати ще одним корпусом психоневрологічного диспансеру. У 2006 році на звернення облради міська передала його у власність територіальних громад області з дуже конкретною метою — під обласний перинатальний центр. Безоплатно і з умовою що до 2009 року область звільнить приміщення пологового будинку. Не так то сталося. Тепер вирішили, що новий обласний перинатальний будуть зводити у Пасічній поблизу обласної лікарні.

Що ж далі буде з недобудовою на Софіївці і хто має відповідати за те, аби її просто не розтягли? Відповіді на ці питання ми пішли шукати по владних кабінетах.

Перший заступник директора департаменту охорони здоров’я ОДА Микола Олінійчук пояснив: уже вирішено, що для медичних потреб області ця будова використовуватися не буде. Зараз йдеться про те, аби її передати у власність міста, все вирішується через департамент будівництва ОДА, на балансі якого вона й перебуває.

Директор цього департаменту Петро Гречанюк підтвердив: «Нині стоїть питання, чи передавати ту будову місту, чи перекваліфікувати її під програму «Доступне житло». Це питання будуть розглядати на сесії обласної ради, а відповідні листи зі своїми пропозиціями ми вже відправили голові обласної ради та голові ОДА».

Гречанюка здивувало повідомлення про те, що будову облюбували не надто соціалізовані елементи й почали розбирати шукачі металу. А те, що ми пройшли всередину і ніякий сторож нас не спинив — ще більше. «Там має бути охорона, — переконував він, — її, згідно з договором, має забезпечити підрядник. Якщо не помиляюся — «Прикарпатбудтранс». Не може такого бути, я виясню, чому там нікого не було». Результати перевірки Петро Гречанюк пообіцяв повідомити пізніше.

Зі свого боку влада Івано-Франківська підтвердила, що таки хоче повернути собі ту будову. «Вона нам цікава, тому що там можна зробити багато добрих речей — наприклад, житло для людей, які стоять на черзі, — каже перший заступник міського голови Зіновій Фітель. — Є другий варіант — можна було б щось зробити на співфінансуванні області й міста. Аби добудувати й використати. Тож ми звернулися з пропозицією до обласної ради винести на сесію питання про повернення цього об’єкта у власність громади міста».

Отже, що там далі буде — наразі невідомо, все активно вирішується. А от що знаємо точно, так це цифри, які згадуються в рішеннях сесії міської ради: площа будови 7149 квадратних метрів, балансова вартість — 3 824 400 гривень. І схоже, що нині у всьому цьому найбільше зацікавлені лиш бомжі та збирачі металу. Та ще, хіба, сусіди…

Донат
Читайте «Репортер» у  Telegram та Instagram  – лише якісні новини та цікаві статті у вашому телефоні
 

Comments are closed.